Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Apstādījumu ierīkošanas darbu kārtība. Auglības uzlabošana. Zāliena sēju un sēkl', 1.
  • Konspekts 'Apstādījumu ierīkošanas darbu kārtība. Auglības uzlabošana. Zāliena sēju un sēkl', 2.
  • Konspekts 'Apstādījumu ierīkošanas darbu kārtība. Auglības uzlabošana. Zāliena sēju un sēkl', 3.
  • Konspekts 'Apstādījumu ierīkošanas darbu kārtība. Auglības uzlabošana. Zāliena sēju un sēkl', 4.
  • Konspekts 'Apstādījumu ierīkošanas darbu kārtība. Auglības uzlabošana. Zāliena sēju un sēkl', 5.
  • Konspekts 'Apstādījumu ierīkošanas darbu kārtība. Auglības uzlabošana. Zāliena sēju un sēkl', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Apstādījumu veidošana ir komplekss vairāku posmu process, kurš ietver gan sākotnējās idejas radīšanu, gan tās attīstīšanu līdz detalizētam projektam, gan arī ierīkošanu pēc projekta un tā regulāru kopšanu. Katram posmam apstādījumu veidošanā ir izšķiroša nozīme, visi posmi ir nepieciešami, lai radītu brīnišķīgus, harmoniskus apstādījumus, kas īsteno īpašnieka sapņus.
Liela nozīme ir vizuālajai uzbūvei, lai no jauna izveidotais iekļautos apkārtējā vidē un veidotu harmoniju starp apstādījumiem, ēkām un citiem apkārt esošiem elementiem.
Veidojot apstādījumus jāņem vērā ekoloģijas apsvērumi, jo atkarībā no tā, kurā Latvijas daļā tie atrodas, ir jāizvērtē teritorijas klimatiskie apstākļi, kuriem atbilstošs augu klāsts būs piemērots šai teritorijai. Latvijas rietumu daļai ir piemērots lielāks augu klāsts nekā austrumu daļai. Ekoloģijas apsvērumi ir jāņem vērā arī, izvēloties konkrētus augus kompozīcijām, lai tie būtu ekoloģiski saderīgi savā starpā un piemēroti attiecīgās vides augsnes sastāvam, mitruma un gaismas apstākļiem, gaisa tīrībai.
Projektējot stādījumus vai atsevišķi augošus kokus, ir pamatoti jāizvēlas to augšanas vieta, forma un funkcija – norobežojoša, dekoratīva u.c. Formu stādījumiem parasti izvēlas tādu , lai tā iekļaujas kopējā dārza kompozīcijā. …

Atlants