Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.09.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Referāts 'AS "Jauda" likviditātes noteikšana un tās uzlabošanas iespējas', 1.
Darba fragmentsAizvērt

„Likviditāte – ir uzņēmuma spēja jebkurā laikā nokārtot savas īstermiņa saistības”. Likviditāte vispārīgā nozīmē ir materiālo vērtību pārdošanas un pārvēršanas naudā viegluma pakāpe. Ar kāda apgrozāma līdzekļa likviditāti jāsaprot tā spēja transformēties naudas līdzekļos, bet likviditātes pakāpi nosaka laika perioda ilgums, kurā šī transformācija var notikt. Jo īsāks šis periods, jo likvīdāks ir aktīvu elements [1, 108.lpp.].
Palielinoties likvīdo aktīvu summai, paaugstinās uzņēmuma likviditāte un maksātspēja. Tāpēc arī šo likviditātes rādītāju sauc par absolūto likviditātes koeficientu. Vismazāk likvīdi ir krājumi, nepabeigtā ražošana, gatavā produkcija noliktavā un citas preču materiālās vērtības, jo visu šo līdzekļu realizācija var prasīt ievērojamo laiku vai vispār nerealizēties [1, 108.lpp.].
Likvīdie līdzekļi – viegli realizējamas vertības, vai aktīvi, piemēram: vekseļi, akcijas, obligācijas un dārgmetāli [2,71.lpp.]. Vislikvīdākie apgrozāmo līdzekļu posteņi ir naudas līdzekļi uzņēmuma kasē un norēķinu kontā bankā. Jo ātrāk esošos uzņēmuma līdzekļus var pārvērst skaidrā naudā, jo augstāka ir to likviditāte. Līdz ar to, ne vienmēr lielu īpašumu un kapitāla esamība liecina par uzņēmuma maksātspēju [1, 108.lpp.].
Aktīvu likviditāte - tā ir aktīvu spēja pārvērsties naudas līdzekļos, jo īsāku laiku šīs process aizņem, jo aktīvi tiek uzskatīti par likvīdākiem [3,].…

Autora komentārsAtvērt
Atlants