Vērtējums:
Publicēts: 26.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Nozīmīgākie vēstures attīstības posmi māsu profesijas attīstībā', 1.
  • Konspekts 'Nozīmīgākie vēstures attīstības posmi māsu profesijas attīstībā', 2.
  • Konspekts 'Nozīmīgākie vēstures attīstības posmi māsu profesijas attīstībā', 3.
  • Konspekts 'Nozīmīgākie vēstures attīstības posmi māsu profesijas attīstībā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Ar Florenses Naitingeiles medaļu apbalvotas arī 4 Latvijas žēlsirdīgās māsas:Marta Celmiņa,Elza Grīvāne,Elza Nulle-Siecniece un Justīne Kušķe.
Marta Celmiņa bija Pirmā pasaules kara žēlsirdīgā māsa,Latvijas SK slimnīcas pirmā virsmāsa un māsu skolas audzinātāja,Latvijas SK žēlsirdīgo māsu savienības priekšniece no dibināšanas līdz 1937.gadam,Latvijas SK valdes locekle,Florenses Naitingeilas piemiņas fonda vicepriekšniece.
Elza Grīvāne bija Pirmā pasaules kara žēlsirdīga māsa,Latvijas SK žēlsirdīgo māsu savienības vicepriekšniece,žēlsirdīgo māsu skolas pasniedzēja instruktore.
Elza-Nulle-Siecniece bija Pirmā pasaules kara žēlsirdīgā māsa,Latvijas SK slimnīcas virsmāsa,žēlsirdīgo māsu skolas pasniedzēja instruktore.
Justīne Kusķe bija Latvijas SK žēlsirdīgo māsu savienības sekretāre,vēlāk vicepriekšniece un priekšniece.1937.g. viņa bija Starptautiskā žēlsirdīgo māsu kongresa delegāte,no 1929.-1940.g.žurnāla „Žēlsirdīgā māsa” redaktore,pēckara gados strādāja par māsu bērnu paraugkonsultācijā Rīgā,J.Asara ielā 5 un par pasniedzeju instruktori Veselības kopšanas punktā.


Atlants