Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.02.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Referāts 'Bankas pakalpojumu salīdzināšana (otrais pensiju līmenis)', 1.
  • Referāts 'Bankas pakalpojumu salīdzināšana (otrais pensiju līmenis)', 2.
  • Referāts 'Bankas pakalpojumu salīdzināšana (otrais pensiju līmenis)', 3.
  • Referāts 'Bankas pakalpojumu salīdzināšana (otrais pensiju līmenis)', 4.
  • Referāts 'Bankas pakalpojumu salīdzināšana (otrais pensiju līmenis)', 5.
  • Referāts 'Bankas pakalpojumu salīdzināšana (otrais pensiju līmenis)', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Šajā darbā ir aprakstīts par pensiju līmeņiem un izpētīts, kā arī salīdzināts 2.pensiju līmeņa ienesīgums starp trīs Latvijā vadošajām bankām (A/S Hansabanka, SEB Latvijas Unibanka, Parex banka).
Latvijā ir izveidota trīs līmeņu pensiju sistēma. Tā ir apdrošināšanas sistēma, kurā apvienota katra cilvēka personiskā ieinteresētība savu vecumdienu nodrošināšanā un paaudžu solidaritāte. Pensiju sistēmas galvenais princips: jo lielākas sociālās iemaksas tiek veiktas šodien, jo lielāka būs pensija rīt. Visu trīs līmeņu vienlaikus pastāvēšana nodrošina pensiju sistēmas stabilitāti, jo izlīdzina katrā līmenī iespējamo demogrāfisko vai finansiālo risku, kas piemīt katram no šiem līmeņiem.
1. Līmenis. Valsts nefondētā pensiju shēma (no 1996.gada 1.janvāra). 1.līmenis - valsts obligātā nefondētā jeb neuzkrājošā pensiju shēma, kurā iesaistās visi iedzīvotāji, kas paši veic vai par kuriem tiek veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas. Šis līmenis nozīmē, ka Tu krāj gan savai pensijai, gan rūpējies par šodienas pensionāriem. Tas paredz - jo Tu ilgāk strādāsi un maksāsi sociālās iemaksas, jo lielāku pensiju Tu saņemsi vecumdienās.
2. Līmenis. Valsts fondētā pensiju shēma (no 2001.gada 1.jūlija). Pensiju sistēmas 2.līmenis ietver valsts fondēto jeb uzkrājošo pensiju shēmu. Tas dod Tev iespēju veidot papildu uzkrājumus Tavai pensiju 1. līmeņa nodrošinātajai valsts vecuma pensijai. Tā mērķis ir palielināt Tavu pensiju kapitālu un arī pašu pensiju lielumu, ieguldot un uzkrājot daļu no sociālajām iemaksām finansu un kapitāla tirgū - vērtspapīros un banku depozītos. Uzkrātā fondētās pensijas kapitāla apmērs ir atkarīgs no Tavas algas, iemaksu likmes, ieguldījumu peļņas un dalības ilguma šajā pensiju līmenī.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants