Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.06.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Fizioloģiskās pārmaiņas sievietes organismā grūtniecības laikā', 1.
  • Konspekts 'Fizioloģiskās pārmaiņas sievietes organismā grūtniecības laikā', 2.
  • Konspekts 'Fizioloģiskās pārmaiņas sievietes organismā grūtniecības laikā', 3.
  • Konspekts 'Fizioloģiskās pārmaiņas sievietes organismā grūtniecības laikā', 4.
  • Konspekts 'Fizioloģiskās pārmaiņas sievietes organismā grūtniecības laikā', 5.
  • Konspekts 'Fizioloģiskās pārmaiņas sievietes organismā grūtniecības laikā', 6.
  • Konspekts 'Fizioloģiskās pārmaiņas sievietes organismā grūtniecības laikā', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Ar grūtniecību saistītās pārmaiņas gremošanas orgānu sistēmā vēl ir nepilnīgi izpētītas. Daudzām sievietēm pirmajā trimestrī novērojama nelaba dūša, vemšana, īpaši no rītiem, garšas un ožas sajūtas maiņa, pretīguma sajūta pret dažiem uztura veidiem, tieksme pēc noteiktiem uzturlīdzekļiem un dažreiz pēc neparastām vielām.
Bieži pazeminās zarnu tonuss, peristaltika, kas rada aizcietējumus. Gremošanas dziedzeru funkcija nav traucēta. Olnīcu hormonu svārstības sievietes organismā, grūtniecības laikā, rada šīs parādības. Aknas piedalās visu vielmaiņas veidu regulācijā un atindē toksiskos vielmaiņas starpproduktus. Grūtniecības laikā sakarā ar vielmaiņas pārkārtojumiem aknu funkcijai ir ļoti liela slodze. Bez tam aknas atindē arī pašas topošās māmiņas organismā ieplūstošos augļa vielmaiņas produktus.
Topošās māmiņas ķermeņa masa progresīvi palielinās. Pirmajos grūtniecības mēnešos tā pieaug nedaudz, taču otrajā grūtniecības pusē tā var pieaugt straujāk. Topošās māmiņas ķermeņa masas pieaugumu nosaka cirkulējošo asiņu un audu šķidruma daudzuma palielināšanās, augļa un placentas attīstība, amonija ūdens pieaugošais daudzums, dzemdes un krūts dziedzeru masas pieaugums un taukaudu uzkrāšanās.
Grūtniecība rada fizioloģiskas, psiholoģiskas, bioķīmiskas un anatomiskas pārmaiņas sievietes organismā, lai nodrošinātu pilnvērtīgu augļa attīstību. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants