Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.08.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Krimināltiesības. Sevišķā daļa', 1.
  • Konspekts 'Krimināltiesības. Sevišķā daļa', 2.
  • Konspekts 'Krimināltiesības. Sevišķā daļa', 3.
  • Konspekts 'Krimināltiesības. Sevišķā daļa', 4.
  • Konspekts 'Krimināltiesības. Sevišķā daļa', 5.
Darba fragmentsAizvērt

1. Raksturot neslavas celšanas subjektīvo pusi.
Krimināllikuma 157.pants nosaka neslavas celšanu un 158.pantas goda aizskaršana un neslavas celšana masu saziņas līdzeklī. Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.
Par tīšu goda aizskaršanu vai neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz trīsdesmit minimālajām mēnešalgām.
Apzināti nepatiesu otrās personas apkaunojošu izdomu tīša izplatīšana iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta pibliski.
Neslavas celšanas subjektīvā puse ir nodoms – tas var būt gan tīšs vai netīšs nodoms.1
Tīša vaina , kā vainas forma. Noziegums uzskatāms par izdarītu ar nodomu vai tīši, ja persona, kas to izdarījusi, ir apzinājusies savas darbības/bezdarbības bīstamo raksturu, paredzējusi tās bīstamās sekas un vēlējusies tās vai apzināti pieļāvusi to iestāšanos.. Kad persona vēlējusies seku iestāšanos, nodoms uzskatāms tar tiešu, bet kad tās apzināti pieļāvusi, vienaldzīgi izturoties pret seku iestāšanos, nodoms uzskatāms par netiešu.2

Autora komentārsAtvērt
Atlants