Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.07.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Viesuļvētras', 1.
  • Referāts 'Viesuļvētras', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Avīzēs bieži vien lasāmi ziņojumi par treģēdijām, kas norisinājušās dažādās pasaules daļās. Bargās dabas parādības, kuru cēloņi meklējami varenajā neredzamajā gaisa valstībā, - orkāni, taifūni, tornādo, smerči nodara ne mazumu posta.
Cilvēku sabiedrības attīstības vēsturē bijuši daudzi gadījumi, kad vējš un ūdens nopostījuši plašus zemeslodes rajonus un bojā gājuši simtiem un tūkstošiem cilvēku.
Laiku pa laikam atmosfērā rodās milzīgi virpuļi, kas aptver ļoti lielas gaisa masas. Tie ir taifūni un orkāni. Sagriezušies spirālēs, virpuļi ceļo pa planētu.
1961. gada septembrī ASV pilsēta Galvestona pārdzīvoja briesmīgu traģēdiju. No 75000 iedzīvotāju dzīvi palikuši tikai 15 000. Vēja ātrums sasniedza 200 – 250 km/h. Vētra sagrāva ēkas, ar visām saknēm izrāva kokus, kā sērkociņus pārlauza telegrāfa stabus, norāva mājām jumtus, apgāza vagonusn, autobusus. Vējš sadzina krastā juras ūdeņus, un tie appludināja piekrastes ciematus. Tas viss bija orkāna “Karla” rokudarbs. Meteorologi jau iepriekš brīdināja, ka ASV krastiem tuvojas viesuļvētra.Viņi novēroja orkānu kopš tā rašanās. Izzināt milzīgā virpuļa ceļu meteorologiem palīdzēja fotoattēli, ko viņi saņēma no Zemes pavadoņa “Taiross III “. Kad “ Karla” draudēja uzbrikt kontinentam, tika dots trauksmes signāls un veikti pasākumi iedzīvotāju evakuācijai. Vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju atstāja savus mājokļus. T’’adējādi izdevās izglābt daudzu cilvēku dzīvības.

Autora komentārsAtvērt
Atlants