Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Temperamentu raksturojums', 1.
  • Referāts 'Temperamentu raksturojums', 2.
  • Referāts 'Temperamentu raksturojums', 3.
  • Referāts 'Temperamentu raksturojums', 4.
  • Referāts 'Temperamentu raksturojums', 5.
  • Referāts 'Temperamentu raksturojums', 6.
  • Referāts 'Temperamentu raksturojums', 7.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Temperamentu jēdziens    4
3.  Holēriskais temperaments    5
4.  Sangviniskais temperaments    6
5.  Flegmātiskais temperaments    8
6.  Melanholiskais temperaments    9
7.  Nobeigums    11
8.  Izmantotās literatūras avoti    12
Darba fragmentsAizvērt

Antuāns de Sent – Ekziperī ir teicis: “Kompetenta, labvēlīga saskarsme patiesi ir vienīgā īstenā cilvēku dzīves greznība”. Šo tematu izvēlējos, jo, lai ikdienā mēs saprastos ar cilvēkiem un varētu veiksmīgi strādāt, mums ir nepieciešams pārzināt dažādu cilvēku tipus, jo attiecības ar cilvēkiem un saskarsmes kvalitāte ietekmē cilvēka pašsajūtu un darba spējas. No tā, ka mūsu saskarsme ir atkarīga sabiedrībā, zinām no sengrieķu ārsta Hipokrata, kurš atzina, ka cilvēka ķermenī ir četri šķidrumi – asinis, gļotas, dzeltenā un melnā žults - , no kuriem viens parasti ir pārsvarā, un tas arī nosaka cilvēka temperamentu. Manuprāt, par temperamentiem mēs zinām par maz, lai teiktu, ka mūsu zināšanas ir pietiekamas. Līdz es nebiju strādājusi ar cilvēkiem , es neuzskatīju par sevišķi nozīmīgu izprast temperamenta tipus, taču tagad manas domas ir radikāli mainījušās, jo esmu sapratusi, ka strādāt ar cilvēkiem nav viegli.
Sabiedrībā šī tēma ir aktuāla tiktāl, cik par to cilvēki paši interesējas, taču, manuprāt, lai varētu veiksmīgi izprast un paredzēt cilvēka rīcību, sabiedrībai vajadzētu būt vairāk informētai par temperamenta tipu raksturīgākajām pazīmēm, ar šādu mērķi šajā darbā centīšos noskaidrot temperamenta pazīmes, noskaidrošu kādam būtu jābūt saskarsmes partnerim, līdz ar to no dažādām dzīves situācijām izsecināšu sava temperamenta tipu, jo kādi būsim mēs paši, tādi būs arī cilvēki ap mums, ne velti ir radies Zelta likums: ”Nedari citam to, ko negribi, lai dara tev...”
Dažādi psihologi dod mums dažādus ieskatus par to, kas ir temperaments un dod tā raksturojumu.
Temperaments – cilvēka individuālo īpatnību kopums, kas nosaka viņa psihiskās aktivitātes un uzvedības dinamiku un parādās neatkarīgi no darbības statusa, tās mērķiem un motīviem.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants