Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Tiesiski darījumi. Neatļautā darbība un vainas pakāpe', 1.
  • Konspekts 'Tiesiski darījumi. Neatļautā darbība un vainas pakāpe', 2.
  • Konspekts 'Tiesiski darījumi. Neatļautā darbība un vainas pakāpe', 3.
Darba fragmentsAizvērt

" Tiesisks darījums ir atļautā kārtā izdarīta darbība tiesisku attiecību nodibināšanai, pārgrozīšanai vai izbeigšanai " (1403. pants)
Darījums, kas neatbilst likuma prasībām nav spēkā. CL regulē noteikumus darījuma dalībniekiem, kā arī tiesisku darījumu priekšmetam- darbībai, dalībniekiem, gribas izteikumam un darījuma formai. Darījumus var slēgt fiziskas un juridiskas personas, kurām ir atbilstoša rīcībspēja un tiesībspēja. Personas, kam trūkst rīcības spējas, pārstāv tiesiskos darījumos viņu vecāki, aizbildņi vai aizgādņi. Rīcības spējas trūkst nepilngadīgiem, personām, kas atrodas aizgādnībā izlaidīgas vai izšķērdīgas dzīves dēļ, un garā slimiem, ja likums tieši nenosaka citādi. Tiesībspēja ir spēja būt apveltītiem ar juridiskām tiesībām un pienākumiem. Fiziskām personām visām ir vienāda tiesībspēja ( vienlīdzīgas iespējas ). Juridiskām personām tiesībspēja rodas no uzņēmuma reģistrācijas brīža.
Darījums, kā gribas izpaudums satura ziņā sastāv no noteikumiem (apsolījumiem, uzņemtām saistībām, detalizētiem norādījumiem par to, kādām izmaiņām tiesiskajās attiecībās jānotiek saskaņā ar darījumu un nosacījumiem, kas atceļ vai aptur seku iestāšanos). Šos noteikumus CL sauc par darījuma sastāvdaļām. Pants 1469 darījuma iespējamās sastāvdaļas iedala 3 grupās: būtiskās, dabiskās, nejaušās.…

Atlants