Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.01.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Laikposms: 2016. - 2020. g.
  • Eseja 'Efektīva lēmumu pieņemšana jurista darbā', 1.
  • Eseja 'Efektīva lēmumu pieņemšana jurista darbā', 2.
  • Eseja 'Efektīva lēmumu pieņemšana jurista darbā', 3.
  • Eseja 'Efektīva lēmumu pieņemšana jurista darbā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

3. Kopējs faktu uzkrāšanas un lēmuma pieņemšanas process.Grupas dalībniekiem pieejami vieni un tie paši fakti. Faktu analīze un interpretācija notiek kopīgi. Lēmumu pieņem balsojot. Tāda kopēja lēmuma pieņemšanā katrs no grupas dalībniekiem galējo lēmumu var uztvert kā savējo un tas nodrošina to, ka katrs centīsies pieņemto lēmumu realizēt.
Pieņemto lēmumu var izteikt formulas veidā”
Lēmuma efekts=lēmuma kvalitāte x gatavība atbalstīt
Ja lēmuma kvalitāte vai gatavība atbalstīt ir zemā līmenī, tad arī pati lēmuma efektivitāte var līdzināties nullei. Šim uzskatam arī gribās piekrist, jo pieņemot lēmumu grupā, ir jāsaprot, ka katram indivīdam ir savs uzskats, savs viedoklis, kas dažreiz var diametrāli atšķirigs no tava. Tāpēc izsakot savu viedokli, tam noteikti jābūt pamatotam, skaidram un saprotamam, tādā veidā iespējams pārliecinot arī citus grupas locekļus.
Ņemot vērā minēto, kā ir minēts iepriekš „Patiesībā jurista profesijai ir neatsverama nozīme tiesiskuma nodrošināšanā”, juridiko profesiju pārstāvjiem, vēl jo vairāk svarīgi ir domāt racionāli, savā darbā cenšoties nepieļaut atribūcijas kļūdas, savu lēmumu pamatojot uz normatīvo aktu un vispārīgo tiesību principu pamata, censtoties atturēties, emociju izpausmes brīdī, pieņemt lēmumus.

Autora komentārsAtvērt
Atlants