• Pārdomas, izlasot S.Omārovas grāmatu "Cilvēks runā ar cilvēku"

     

    Eseja3 Psiholoģija

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Pārdomas, izlasot S.Omārovas grāmatu "Cilvēks runā ar cilvēku"', 1.
  • Eseja 'Pārdomas, izlasot S.Omārovas grāmatu "Cilvēks runā ar cilvēku"', 2.
  • Eseja 'Pārdomas, izlasot S.Omārovas grāmatu "Cilvēks runā ar cilvēku"', 3.
  • Eseja 'Pārdomas, izlasot S.Omārovas grāmatu "Cilvēks runā ar cilvēku"', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Grāmatā „Cilvēks runā ar cilvēku”, kuras autore ir Silva Omārova ir aplūkotas cilvēku saskarsmes psiholoģija un dziļāka cilvēka psihes izpēte. Šajā grāmatā tiek sniegta izsmeļoša informācija par to kā celt un uzlabot cilvēka personīgo un kultūras līmeni sadzīvē, ar šīs grāmatas palīdzību var pētīt ietekmi, kādu viens cilvēks atstāj uz otru, kādas psiholoģiskās barjeras ir jāpārvar, lai varētu saprast un pat attaisnot otra cilvēka uzvedību, ja tā izpaužas neargumentēti noraidošā nostājā, negatīvismā, kas izpaužas kā cilvēka pasivitāte, kura traucē cilvēkam veikt vienu vai otru konkrētu darbību.

Saskarsmes loma sabiedrībā.

Tālāk es analizēšu, manuprāt, galvenos psiholoģiskos saskarsmju veidus. Lasot nodaļu par cilvēka saskarsmi var secināt, ka liela loma šajās psiholoģiskajās attiecībās ir sapratnei, emocionālajam kontaktam, kā arī cilvēka personīgajai uztverei par kultūru, tās tradīcijām, personības individuāli psiholoģiskajām īpašībām.

Pirmais iespaids par cilvēku.

To raksturo sociālais statuss pie kāda cilvēks pieder, ekonomiskais un individuālais. Lielākās kļūdas ir – nevienlīdzība, jo pienācīgi nenovērtējam savu partneri.
- cilvēka ārējais estētiskais pievilcīgums, jo ārēji pievilcīgs cilvēks ir tikai šķietami „labāks, gudrāks, interesantāks” par ārēji nepievilcīgo.…

Atlants