Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.03.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Līderis', 1.
  • Eseja 'Līderis', 2.
  • Eseja 'Līderis', 3.
  • Eseja 'Līderis', 4.
  • Eseja 'Līderis', 5.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Līderis    1
  Pārvaldības stili teorijas    2
  Beheiviorālās līderības teorijas    3
  Situatīvās līderības teorijas    3
  Vruma līderības lēmumu pieņemšanas modelis    3
  Fīdlera līderības teorija    4
Darba fragmentsAizvērt


Kā var noskaidrot Jumavas svešvārdu vārdnīcā vārds līderis ir cēlies no angļu valodas vārda “leader”. Šim vārdam ir doti vairāki skaidrojumi:
- 1. Politiskas partijas, parlamenta frakcijas, sabiedriskas organizācijas vadītājs, vadonis; arī (neoficiāli) valsts vadītājs.
- 2. Neoficiāls (neformāls) sociālas grupas vadītājs, vadonis.
- 3. Cilvēks (cilvēku grupa, vienība), kas izvirzījies pirmajā vietā, vadībā (piem., sporta sacensībās, konkursā u. tml.).

Tātad līderis ir ar noteiktām īpašībām apveltīts cilvēks kuram ir zināma ietekme par citiem cilvēkiem. Līderis vienlaicīgi ir arī vadītājs un viņam ir jānodarbojās ar citu cilvēku vadīšanu.
Vadīšana ir uzņēmuma darba plānošanas, lēmumu pieņemšanas, organizēšanas, lēmumu izpildes nodrošināšanas, konfliktu risināšanas, personāla vadīšanas, koordinēšanas, kontroles un motivēšanas process, izmantojot darba spēku un visus pārējos pieejamos resursus un līdzekļus, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Vadīšanu var uzskatīt arī par informācijas pārveidošanas procesu, t.i., vadīšana ir informatīvs process. Mūsdienu ekonomiskajos apstākļos, kuriem raksturīgs dinamiskums, svarīgs ir elastīguma princips. Elastīga vadīšana balstās uz elastīgu plānošanu un lēmumu pieņemšanu, kam savukārt pamatā ir elastīga datu bāze.
Vadības mākslas neatņemama sastāvdaļa ir abpusēja sazināšanās. Tā ietver runāšanas un klausīšanās, lasīšanas un rakstīšanas prasmi. Lai spētu sazināties ar citiem, cilvēkam jābūt labi sagatavotam, pārliecinātam, vienkāršam un kodolīgam. Vadības māksla nozīmē ne tikai nodot informāciju vai idejas; tas nozīmē iedvesmot pārējos enerģiskai un entuziasma pilnai rīcībai. Tas nenozīmē, ka vadītājam jātērē pašam sava enerģija, bet gan to, ka viņam jāprot atbrīvot to enerģiju, kas ir visapkārt.

Pārvaldības stili teorijas.

Autora komentārsAtvērt
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Līderis”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/701544

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.