Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Saule un medicīna', 1.
  • Eseja 'Saule un medicīna', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Ikviens cilvēks instinktīvi jūt, ka dzīvot gaismā ir labāk. Bet tam ir arī zinātnisks pamats. Saules gaisma iznīcina zināmas sēnītes un baktērijas, kuras iemājo ādā. Medicīna liek lietā šīs saules gaismas īpašības. Vēl viens medicīniska rakstura aspekts ir tāds, ka saules gaismas iedarbībā baltie asinsķermenīši kļūst aktīvāki. Šie asinsķermenīši palielina cilvēka izturību pret slimībām. Gaismai krītot uz ādas, asinīs nonāk vielas, kas piešķir muskuļiem tonusu. Tie saspringst un sāk labāk darboties. Saules enerģija uzlādē mūsu nervu sistēmu. Mēs sākam just mundrumu un vēlmi kustēties. Dabiski, ka, spēlējot bumbu, nodarbojoties ar sportu, peldot, enerģija mums ir nepieciešama. Rodas vēlēšanās kustēties vēl vairāk, jo saule nostiprina nervu sistēmu.
Saulei ir arī specifisks efekts – tā rada tā saukto saules vitamīnu. Ultravioletā starojuma ietekmē cilvēka ādā veidojas D vitamīns. To tad arī sauc par saules vitamīnu.
Var sacīt, ka atrašanās saulē ir tas pats, kas zāļu dzeršana pa tējkarotītei ik pēc piecām minūtēm. Nedrīkst aizmirst, ka pārliekas sauļošanās var kaitēt veselībai. Sauļojoties jābūt piesardzīgam, nekādā ziņā nedrīkst pārsauļoties.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants