Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.04.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Vispārīgā psiholoģija', 1.
  • Konspekts 'Vispārīgā psiholoģija', 2.
  • Konspekts 'Vispārīgā psiholoģija', 3.
  • Konspekts 'Vispārīgā psiholoģija', 4.
  • Konspekts 'Vispārīgā psiholoģija', 5.
  • Konspekts 'Vispārīgā psiholoģija', 6.
  • Konspekts 'Vispārīgā psiholoģija', 7.
Darba fragmentsAizvērt

1.Ko pēta psiholoģija

Pēta psihi. Ar psihi mēs saprotam katra cilvēka subjektīvo iekšējo pasauli, kurā, tajā skaitā, notiek pārstrāde ar reālo pasauli

2.Psiholoģijas pamatnozares, to raksturojums

Darba psiholoģija- pētī cilvēka darbības psiholoģiskās īpatnības, darba zinātniskās organizācijās psiholoģiskos aspektus.
Pedagoģiskā p.- tās uzdevums ir cilvēka mācīšana un audzināšanas psiholoģisko likumsakarību pētīšana, pēta skolēnu domāšanas attīstību.
Medicīniskā p.- pētī ārsta darbības psiholoģiskos aspektus un slimnieku uzvedību.
Juridiskā p.- apskata psiholoģiskos jautājumu, kas saistīti ar tiesību funkcionēšanu. Iedalās tiesu psiholoģija, kas pēta tiesas procesa dalībnieku uzvedību. Kriminālā psiholoģija, kas nodarbojas ar noziedznieka uzvedības un personības veidošanas psiholoģiskajām problēmām, penitenciārā p., kas pētī ieslodzītā psiholoģiju.
Tirdzniecības psiholoģija- noskaidro reklāmas psiholoģiskos aspektus, patērētāja individuālās, vecumposmu un citas īpatnības.
Attīstības p.- pēta dažādu psihisko procesu un attīstībā esošā cilvēka personības psiholoģisko īpašību ontoģenēzi, sazarojas bērnu psih., pieaugušo psih., gerontopsiholoģijā. Attīstības psih. Pēta psiholoģisko procesu īpatnības dažādos vecumos.
Anomālās attīstības psih.- vēl sazarojās patopsiholoģijā, kas pēta novirzes psihes attīstības procesā, psihes sabrukumu pie dažādām smadzeņu pataloģijas formām.
Salīdzināšanas p.- pēta psihiskās dzīves filoģenētiskās formas. Šeit notiek cilvēka un dzīvnieka salīdzināšana, tiek noteikti to uzvedības īpašību atšķirību cēloņi un raksturs.

3.Nosauciet sajūtu veidus un noraksturojiet tos.

3.1.Interoreceptīvās sajūtas- apstrādā signālus, kas nāk no kunģa, sirds un visiem citiem iekšējiem orgāniem. Tām ir emocionāla nokrāsa.…

Autora komentārsAtvērt
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Vispārīgā psiholoģija”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/695529

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.