• Māras Zālītes un Imanta Ziedoņa dzejoļu interpretācija

     

    Eseja1 Literatūra

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Māras Zālītes un Imanta Ziedoņa dzejoļu interpretācija', 1.
  • Eseja 'Māras Zālītes un Imanta Ziedoņa dzejoļu interpretācija', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Imants Ziedonis un Māra Zālīte savos dzejoļos abi ir izmantojuši dažādus dabas tēlus. Ja M. Zālīte dzejolī raksta par skudru oliņām, āboliņu un sliekām, tad I. Ziedonis savā dzejolī raksta par strazdiem. Abu autoru darbos ir jūtama tuva attieksme pret dabu. Dzejolī „Es tev dāvinu strazdu būri” aprakstītie sapņu strazdi ir jāsaprot ar simbolisku nozīmi, jo tādi sapņu strazdi jau īstenības nemaz nav. Lasot viņa dzejoli, man šķiet, ka autors brīžiem nonāk pats ar sevi pretrunās, jo sākumā saka, ka strazdi būs noteikti nosaluši, bet pēc tam saka, ka varbūt tie būs izdzīvojuši. Dzejolī ieskanas arī tāds kā pārmetums otram cilvēkam, kuru liriskais „es” aicina apskatīti strazdus: „...tur jau bija tik mani strazdi, tur jau nebija tavu strazdu...”
Māra Zālīte savā dzejolī apjūsmo dabu, ko apraksta kā patvertni no visas pasaules: „Patvertne, mana patvertne, patversme, bāreņu nams – šī pasaule zaļā, kur mani glābj āboliņš ziedēdams”. …

Autora komentārsAtvērt
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Māras Zālītes un Imanta Ziedoņa dzejoļu interpretācija”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/693090

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.