Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.01.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Kultūrpolitika Albānijā', 1.
  • Konspekts 'Kultūrpolitika Albānijā', 2.
  • Konspekts 'Kultūrpolitika Albānijā', 3.
  • Konspekts 'Kultūrpolitika Albānijā', 4.
  • Konspekts 'Kultūrpolitika Albānijā', 5.
  • Konspekts 'Kultūrpolitika Albānijā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

No Albānijas valdības puses nav bijuši centieni atbalstīt kada kultūras centra radīšanu vai citas struktūras, kas veicinātu valodas un kultūras identitātes saglabāšanu starp albāniešiem, kas dzīvo ārzemās. Ne Kultūras ministrija, ne arī Darba ministrija nerisina sociālos jautājumus, kaut arī ir izstrādātas "kultūras attīstības" programmas. Šādos gadījumos Albānijas valdība balstās uz starptautisko finansējumu. Albānijai ir pieejami Eiropas un starptautisko kultūras fondu sadarbības iespējas, lai veicinātu un palīdzētu attīstīt svarīgākos sasniegumus nacionālās kultūras attīstībai ārzemēs. Pēdējo desmit gadu laikā Eiropas Padome ir nozīmīgākais un svarīgākais partneris starptautiskajā kultūras sadarbības attīstībā.
Katru gadu novembrī tiek organizēts festivāls “The Tirana International Book Fair”, kura dalībnieki galvenokārt ir no Grieķijas, Itālijas, Maķedonijas, Melnkalnes, Kosovas un Francijas. Šī festivala galvenais mērķis ir iepazīstināt ar jaunākajām publikācijām Albānijā un tulkojumiem no albāņu valodas. Šī festivāla esamību atbalsta Tūrisma, Kultūras, jaunatnes lietu un sporta ministijas un Albānijas atvērtās sabiedrības fonds – Sorosa fonds.
Albāņu mākslinieki ir pārstāvēti starptautiskajosfestivālos ārzemēs, piemēram, Venēcijā - vizuālā māksla, kino festivāls, Internacionālais teātra festivāls Kairā, …

Autora komentārsAtvērt
Atlants