Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Plūdi Jēkabpils rajonā sakarā ar ūdens līmeņa celšanos Daugavā', 1.
  • Konspekts 'Plūdi Jēkabpils rajonā sakarā ar ūdens līmeņa celšanos Daugavā', 2.
  • Konspekts 'Plūdi Jēkabpils rajonā sakarā ar ūdens līmeņa celšanos Daugavā', 3.
  • Konspekts 'Plūdi Jēkabpils rajonā sakarā ar ūdens līmeņa celšanos Daugavā', 4.
  • Konspekts 'Plūdi Jēkabpils rajonā sakarā ar ūdens līmeņa celšanos Daugavā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

1. Sākoties ledus iešanai Daugavā, Jēkabpils rajonā 2006. gada 15. martā Daugavā strauji cēlās ūdens līmenis, radot plūdu draudus. Daugavā izveidojās kritiska situācija, kad 15. marta vakarpusē ledus blāķi nosprostoja Sakas atteku līdz ar to ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils bija pārsniedzis viena metra kritiskās robežas līmeni 630 centimetrus un trijās vietās pilsētā aizsargdambim bija radušās sūces, bet pie Jēkabpils tilta ūdens līmenis sasniedza 730 centimetrus, kas ir kritiska robeža, jo dambji spēj izturēt 8 metrus.

2. Paaugstinoties ūdens līmenim, var tikt pārrauts dambis, kas izraisītu bīstamus plūdus Jēkabpils pilsētā, radot cilvēku upurus, paralizējot satiksmi un pārvietošanās iespēju, apgrūtinot glābšanas darbus, kā arī radot lielus zaudējumus pilsētai, dambja atjaunošanas un plūdu seku novēršanas darbos.

3. Jēkabpils rajona Ārkārtējo situāciju operatīvā komisija sagatavoja un nosūtīja plašsaziņu līdzekļiem informāciju iedzīvotāju informēšanai par apdraudētajiem rajoniem un vietām, kā arī par rīcību plūdu gadījumā. Šī informācija par izveidojušos situāciju Jēkabpils rajonā tika atspoguļota gan televīzijas un radio ziņu pārraidēs, gan lielākajos laikrakstos, kā arī plūdu skarto rajonu vietējos laikrakstos. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants