• Kopīgais un atšķirīgais 19.gs. pirmās puses Rietumeiropā un mūsdienu Latvijas sabiedrībā

     

    Eseja1 Vēsture, kultūra

Vērtējums:
Publicēts: 23.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Kopīgais un atšķirīgais 19.gs. pirmās puses Rietumeiropā un mūsdienu Latvijas sa', 1.
  • Eseja 'Kopīgais un atšķirīgais 19.gs. pirmās puses Rietumeiropā un mūsdienu Latvijas sa', 2.
Darba fragmentsAizvērt

19.gs. industriālās revolūcijas ietekmē notika pārmaiņas sabiedrībā. Pašos pamatos mainījās sabiedrības struktūra, dzīvesveids, cilvēku domāšana, vērtību sistēma.
Viena no redzamākajām 19. gs. pirmās puses izmaiņām bija strauja pilsētu izaugsme- urbanizācija. Nekad agrāk tā nebija bijusi tik strauja un vērienīga. Valstu pilsētu iedzīvotāju skaitu būtiski palielināja plašā imigrācija no vecā kontinenta. Uz Jauno pasauli labākos dzīves meklējumos devās angļi, skoti, zviedri, vācieši, poļi, lietuvieši. Šāda situācija ir arī Latvijā mūsdienās. Daudzi iedzīvotāji dodas prom no Latvijas, lai strādātu ārzemēs, jo uzskata, ka tur ir labākas darba iespējas un tādejādi varēs nopelnīt vairāk nekā Latvijā. 19.gs. brīvajam algotajam darbaspēkam bija tieksme plūst uz vietām, kur tiek piedāvātas labākas darba un peļņas iespējas, 19. gs tās bija pilsētas. Mūsdienās Latvijā tās ir citas valstis, tādas kā- Īrija, Anglija.
19.gs. īpaša uzmanība netika pievērsta strādnieku interesēm, darba apstākļiem. Strādnieku kvartāli atradās fabriku tuvumā, gaiss un augsne tajos bija piesārņota. Ekoloģiskās problēmas toreiz nevienu neuztrauca. …

Atlants