• Dienvideiropas valstu ekonomika pirms iestāšanās Eiropas Savienībā

     

    Konspekts2 Ekonomika

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.07.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Dienvideiropas valstu ekonomika pirms iestāšanās Eiropas Savienībā', 1.
  • Konspekts 'Dienvideiropas valstu ekonomika pirms iestāšanās Eiropas Savienībā', 2.
  • Konspekts 'Dienvideiropas valstu ekonomika pirms iestāšanās Eiropas Savienībā', 3.
  • Konspekts 'Dienvideiropas valstu ekonomika pirms iestāšanās Eiropas Savienībā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

1981. gadā tika atceltas protekcionisma barjeras un Grieķija pievienojās Eiropas komūnai. Astoņdesmitajos atsākās Grieķijas straujā ekonomiskā attīstība un kohēzijas fondi ir viennozīmīgi palīdzēja valsts attīstībai. Jau 1989. gadā Grieķija bija viena no 23 pasaules attīstītākajām valstīm.
Valdības tēriņi lika ekonomikai pārkasts un inflācijai palielināties. Aizvien lielākie valsts parādi tika finansēti ar aizņemšanos. 1985. gada oktobrī ES finansēja 1,7 miljardu ekiju lielu aizdevumu valdības divu gadu stabilizācijas plānam. Plāns nebija īpaši veiksmīgs un līdz 1992. gadam valdības parāds sasniedza 100% no IKP.
Grieķija aizvien turpināja darboties uz ārzemju aizņemšanās, lai finansētu deficītu. Valdības parāds sasniedza 105,5 procenti no IKP 1998. gadā. Grieķija, kā ES dalībvalsts centās samazināt budžeta deficītu un inflāciju, lai sasniegtu Māstrihtas kritērijus un iekļūt monetārajā savienībā, t.i. ieviest eiro. Kaut gan ekonomiskās attīstības tempi pārspēja nepieciešamos rādītājus, augstie budžeta deficīti un deficītu infrastruktūra neļāva garantēt ilgtermiņa potenciālo izaugsmi.

Autora komentārsAtvērt
Atlants