Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Konflikts Gruzijā 2008.gadā', 1.
  • Konspekts 'Konflikts Gruzijā 2008.gadā', 2.
  • Konspekts 'Konflikts Gruzijā 2008.gadā', 3.
  • Konspekts 'Konflikts Gruzijā 2008.gadā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Krievijas nodoms izvietot armijas papildspēkus Gruzijas separātiskajos reģionos ir pilna apjoma militārā agresija.
Dienvidosetija un Abhāzija atdalījās no Gruzijas deviņdesmito gadu sākuma konfliktos - tajos gāja bojā tūkstošiem cilvēku, bet simtiem tūkstoši gruzīnu separātistu pārņemtajos reģionos bija spiesti pamest savus mājokļus.
Abi reģioni vēlas, lai tiktu starptautiski atzīta to pašpasludinātā neatkarība, kā precedentu minot Kosovas atdalīšanos no Serbijas.
Abhāzija un Dienvidosetija faktiski ir neatkarīgas, taču neviena valsts, arī Krievija, tās nav atzinusi, kaut gan Maskava šajos reģionos ir dislocējusi miera uzturētājus un piešķīrusi pilsonību daudziem to iedzīvotājiem. Krievijas karavīri kopš 1994.gada, kad ANO panāca pamieru starp Gruziju un Abhāziju, veic miera uzturētāju funkcijas.

PAR
Krievijas agresijas izpausme.
Krievijas iznīcinātājs Gruzijas gaisa telpā virs separātiskās Abhāzijas notriecis Gruzijas bezpilota izlūklidmašīnu.
Abhāzijā ieradās aptuveni 400 Krievijas dzelzceļa spēku karavīru, kas šajā Gruzijas reģionā it kā palīdzēs dzelzceļa remontdarbos. Šis solis izraisīja sašutumu un starptautiskās sabiedrības nosodījumu.

PRET
ASV apsūdz Krieviju provokatīvā rīcībā attiecībās ar Gruziju:
ASV
pauda kritiku Krievijai par attiecību saspīlēšanu ar Gruziju. Baltais nams paziņoja, ka Krievija rīkojusies provokatīvi, palielinot miera uzturētāju skaitu separātiskajā Abhāzijas reģionā un notriecot Gruzijas bezpilota izlūkošanas lidmašīnu. Tādējādi tika palielināts bruņotas konfrontācijas risks.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants