Vērtējums:
Publicēts: 11.02.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'M.Vēbera teksta konspekts', 1.
  • Konspekts 'M.Vēbera teksta konspekts', 2.
  • Konspekts 'M.Vēbera teksta konspekts', 3.
  • Konspekts 'M.Vēbera teksta konspekts', 4.
  • Konspekts 'M.Vēbera teksta konspekts', 5.
Darba fragmentsAizvērt

7) Kādus riska faktorus M.Vēbers saskata birokrātiskajā sistēmā kā pārvaldes modelī?
Pirmkārt, tā ir pilnībā nostiprināta birokrātija starp tām sociālajām struktūrām, kas ir grūtāk iznīcināmas. Birokrātija nozīmē rūpes par kopienas darbību cauri racionālai, secīgai sabiedrības darbībai. Tādā gadījumā katra socializācijas ierīces attiecību spēks nozīmē, ka birokrātija ir bijusi un ir spēks ierīcei ar pirmo atļauju - pirmajai, kas kontrolē birokrātiskos aparātus.
Pretējā gadījumā, pielīdzinot apstākļus, sociālā darbība, kura ir metodiski atļauta un piemērota labākai pretošanās mesai vai arī pat sabiedriskai darbībai. Un tur, kur birokrātijas administrācija ir bijusi pilnībā viscaur aprūpēta, spēcīgās attiecības ir iesakņojušās kā praktiski nesagraujamas.
Neviens birokrāts nevar izlikties par to, ka neatbalsta aparātus, kurus izmanto. Amatieris ir ievērojami pamanāms, profesionāls birokrāts ir saistīts ar tām aktivitātēm, kuras ir materiāli pilnīgas un ideālas eksistencei. Vairākums perfektos gadījumu, tas ir vienīgais robs vienmēr mainīgajā mehānismā, kas paredz katrā ziņā nostiprināt maršrutu galapunktam. Oficiāli uzticēts ar speciālu uzdevumu un normālu mehānismu nevar būt iekļauts vai izslēgts pēc tā, bet vienīgi pēc galamērķa sasniegšanas. Neviens birokrāts tādā veidā ar viltu iekļauties sabiedrībā, kurā atrodas amatpersonas, kuras ir saskaņotas ar mehānismu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants