Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.11.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Eseja 'Mākslas galeriju analīze', 1.
  • Eseja 'Mākslas galeriju analīze', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Pašlaik Rīgā ir pieejamas daudz un dažādas mākslas darbu galerijas, kurās ikviens interesents var atrast sev ko patīkamu un aizraujošu. Piedāvājumā ir dažādi glezniecības, foto, grafikas un pat tekstiliju darbi, kuri skatītājā spēj radīt atšķirīgas, gan pozitīvas, gan negatīvas emocijas. Piemēram, Frančeskas Kirkes darbi galerijā „Bastejs” kādā izraisītu nosodījumu par pasaulē slavena darba izķēmošanu, taču citā izsauktu smieklus un atbalstu mākslinieces asprātīgumam un humora izjūtai. Kādu sajūsminātu Jura Utāna asociatīvā, simboliskā portretu kolekcija „Zelta laikmets & Zelta cilvēki” galerijā Birkenfelds, taču vēl kāds tajā saskatītu vien izkropļotus slavenību attēlojumus.
Kā zināms, laiku laikos visas mākslas darbu tēmas un idejas ir radījis cilvēks. Lai kāds arī būtu cilvēks- sakrāls, utopisks, mītisks vai, gluži otrādi, parasts un ikdienišķs - savā būtībā viņš ir centrālais mākslas darba objekts. Šī iemesla dēļ būtu grūti nodalīt mākslu no cilvēka, viņa sajūtām un emocijām.
Cilvēka emociju izpausme bijusi svarīga arī māksliniekam Vilnim Eglītim. Tādu pieredzi iespējams gūt Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā izveidotajā Viļņa Eglīša piemiņas izstādē. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants