Vērtējums:
Publicēts: 20.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Biofeedback', 1.
  • Konspekts 'Biofeedback', 2.
  • Konspekts 'Biofeedback', 3.
  • Konspekts 'Biofeedback', 4.
  • Konspekts 'Biofeedback', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Bioloģīskā atgriezieniskā saikne – ir tiešas CNS vai VNS apmācības metode, ar mērķi normalizēt to darbību. BAS-metode realizē “fizioloģiskā spoguļa” principu, kuru lomu veic speciālās iekārtas un programmatūra, pateicoties kurām pacients saņem iespēju redzēt un dzirdēt savas fizioloģiskās īpašības, piemēram, temperatūra, roku un kāju pirkstu ādas elektrovadītspēja, muskuļu un galvas smadzeņu elektriskā aktivitāte, sirdsdarbības frekvence, asinsplūsmas daudzums dažādos orgānos u.c. Pateicoties tādai “atgriezieniskai” informācijai rodas iespēja nosacīti reflektorai apmācībai (t.s. apmācība bez prata piedalīšanām), rezultātā var mērķtiecīgi izmainīt uz labvēlīgo pusi regulatoru sistēmas funkcionēšanu organismā.
Lielāka priekšrocība BAS-metodei – tās nespecifiskums attiecībā pret diagnozi, tas ir ļauj strādāt nevis ar atsevišķo slimību, bet ar regulatoru sistēmu disfunkcijas pamattipiem organismā – nervu (centrālā, perifēra, veģetatīva), imūno un humorālo. Sekas – praktiski jebkādu neinfekcijas un neķirurģisko traucējumu var būt koriģēta ar BAS-metodi.

Elektroencefologrāfija
Cilvēka galvas smadzenes nepārtraukti izlaiž elektriskos impulsus, kas saucās, smadzeņu aktivitāšu viļņi. Šiem viļņiem ir divi rādītāji: amplitūda un frekvence.
Amplitūda – tā ir elektriskā impulsa lielums, ko mēra mikrovoltos.
Frekvence – ir viļņu mainīšanas ātrums (cik reižu elektriskais impulss sasniedz maksimālo lielumu vienā sekundē), mēra ciklos sekundē (hercos).
Galvas smadzenes aktivitātes pēc viļņu frekvences dala četrās kategorijās: alfa, beta, teta, un delta. Šo viļņu kombinācija arī nosaka to stāvokli, kurā atrodas intelekts.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants