Vērtējums:
Publicēts: 03.02.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts '"Es" izpratne sociālajā psiholoģijā', 1.
  • Konspekts '"Es" izpratne sociālajā psiholoģijā', 2.
  • Konspekts '"Es" izpratne sociālajā psiholoģijā', 3.
Darba fragmentsAizvērt

K.Rodžerss – viņš istrādāja personības modeli. Visu viņa psiholoģisko uzskatu pamatā ir personības modelis. Tā saturu viņš aplūko šādi : Katrai personībai ir sava individuālās pieredzes joma, personības subjektīvā pasaule. Izdalot personības struktūra divas galvenās apakšstruktūras „Es” vai Es-koncepciju un Es-ideālu.
Es-koncepcija — tā ir personības sevis veseluma izpratne, kas balstās uz savas pagātnes, tagadnes un iespējamās nākotnes pašnovērtējumu.
Es-ideālais - ietver priekšstatus un izpratni par to, kam personība gribētu līdzināties. Šī apakšstruktūra arī ir dinamiska pēc sava satura. Tas ir ideāls modelis, uz ko pastāvīgi tiecas personība.
Pēc K. Rodžersa domām, katrai personībai piemīt motivējošais spēks, kurš nodrošina un fokusē visus augšanu un attīstību veicinošos centienus. Šo spēku zinātnieks dēvē par pašaktualizāciju.
Č.Kūlijs autors: “Es esmu spogulis” teorijai, kas norāda, ka iesniegums no atsevišķiem par to, kā novertēt otras puses.
Sociālās" un "individuālais" - divas puses garīgo integritāti, personības, un viens, kas ir daļa no lielākā kopuma. Uzskatīja ka "Es" - ir "emocijas", "uzbudinājums" uz sociālo emocijas (mīlestību, cieņu, līdzjūtību, uc).

Autora komentārsAtvērt
Atlants