Vērtējums:
Publicēts: 19.11.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Konspekts 'Juridisko metožu mācība', 1.
  • Konspekts 'Juridisko metožu mācība', 2.
  • Konspekts 'Juridisko metožu mācība', 3.
  • Konspekts 'Juridisko metožu mācība', 4.
Darba fragmentsAizvērt

3)Norādīt atsevišķi, kuri ir prasībai būtiski lietas faktiskie apstākļi!
Faktiskais apstāklis ir būtisks,ja tas var ietekmēt lietas risinājumu:
1) 2010.gada 14.oktobrī Ilze apprecējās un mainīja uzvārdu. Transportlīdzekļa vadītāja apliecībā uzvārds palika iepriekšējais – tas norāda uz to, ka Ilzei tomēr vispār bija tiesības vadīt attiecīgas kategorijas transportlīdzekli, ja tās nebūtu, risinājusm būtu citāds.
2) Ilzes civiltiesiskā atbildība ir apdrošināta, ja tā nebūtu apdrošināta, prasība būtu pamatota ar to, ka saskaņā ar CSL 18.p. 2.pkt., Ilzei būtu aizliegts piedalītis cēļu satiksmē, un tāds nosacījum ir vienlīdzīgs nosacījumām par atļaujas saņēmšanu piedalīties CS (vadītāja apliecība), kas arī noteikts CSL 18.p. 2.pktā. Bet Apdrošinātāja prasība nebūtu pieļaujama, jo STĪCAOAL 41.pants nedod Apdrošinātājam tiesības uz tādu regresa prasību.
3) 2010.gada 14.oktobrī aprprecējās un izraisīja avāriju 2013.gada 15.septembrī – tas norāda uz to, ka iestājies CSL 30.panta 2.daļas 2.punktā noteiktais transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, ja avātijas izraisīšanas brīdī būtu pagājušās mazāk pār 30 dienām, no tās dienas, kad Ilze būtu mainījusi savu pasi uz jaunu ar jaunu, laulāto uzvārdu, tad vēl nebūtu iestājies transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, un Apdrošinātāja prasība nebūtu pieļaujāma un nebūtu pamatota.

Autora komentārsAtvērt
Atlants