Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.04.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Paraugs 'Mājas darbs finanšu tiesībās', 1.
  • Paraugs 'Mājas darbs finanšu tiesībās', 2.
  • Paraugs 'Mājas darbs finanšu tiesībās', 3.
  • Paraugs 'Mājas darbs finanšu tiesībās', 4.
  • Paraugs 'Mājas darbs finanšu tiesībās', 5.
Darba fragmentsAizvērt

3.Definēt un pamatot problēmjautājumu kredītiestāžu tiesiskajā regulējumā:
Latvijā, aizsākoties kreditēšanas „bumam” daudzi kredīta ņēmēji kredītus ņēma pirmo reizi, nozīmīga kļuva aizņēmēja kredītspējas novērtēšana, jo tieši no tā ir atkarīga kredītu “kvalitāte”, kredītu neatdošanas risks un ar to saistītās sekas. Turklāt mūsdienu mainīgas ekonomiskās vides apstākļos, aizņēmēja kredītspējas nozīmību palielina arī papildus grūtības maksātspējas noteikšanai ilgtermiņā, jo jāņem vērā arī ekonomikas attīstības prognozes, iespējamās darba samaksas izmaiņas perspektīvā, patēriņa izmaiņas, darba tirgus izmaiņas, iedzīvotāju sociālā aizsardzība u.tml. Kredītiestāžu darbībā saskatu vairākus problēmjautājumus, bet kā vienu no tiem gribu minēt Kredītreģistra ieviešanu Latvijā. Kredītu reģistrs darbību sāka 2008.gada 1.janvārī, kad tajā automātiski tika reģistrēta parādnieku informācija, kura laikā no 2003. gada 2. jūnija līdz 2007. gada 31. decembrim tika uzkrāta Latvijas Bankas Parādnieku reģistrā. Kā vieni no Kredītu reģistra mērķiem tiek minēti :
sniegt ieguldījumu Latvijas finanšu stabilitātes veicināšanā, nodrošinot:
Kredītu reģistra dalībniekiem papildu iespējas novērtēt sava klienta, iespējamā klienta, klienta galvinieka un iespējamā klienta galvinieka kredītspēju,
ierobežotam Kredītu reģistra dalībniekam papildu iespējas novērtēt sava klienta un klienta galvinieka kredītspēju.
Ietvertā informācija bankām ir ļoti būtiska, jo tādā veidā var izvērtēt kredītrisku, kas ir viens no būtiskākajiem riskiem, ar ko bankām jāsastopas ikdienā. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants