Vērtējums:
Publicēts: 14.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Sociālais kapitāls', 1.
  • Eseja 'Sociālais kapitāls', 2.
  • Eseja 'Sociālais kapitāls', 3.
  • Eseja 'Sociālais kapitāls', 4.
Darba fragmentsAizvērt

No vienas puses, sociālais kapitāls ir tas, kas rada nevienlīdzību, jo pieeja kontaktiem dod priekšrocības, bet tie, kuriem šo kontaktu nav ir apdalīti izejas pozīciju priekšā. Taču, no otras puses, manuprāt, izejas pozīcijas vienlīdzība sākas pie kontaktu veidošanas, proti, visiem ir vienādas iespējas iepazīties, veidot kontaktus un gūt no tiem labumus.
Salīdzinot ar Putnamu (Putnam, R. D.) un Kolemanu ( Coleman, J. C.), kuri savos darbos arī runā par sociālo kapitālu, Burdjē pieejas būtiskākās atšķirības pamanāmas terminos, Burdjē precīzāk iezīmē sociālās attiecības; Burdjē terorizē terminus - nevienlīdzība un hierarhija, Burdjē lielu uzsvaru liek uz resursu pieejamības jautājumu un ilgtermiņa ieguldījumiem.
Rezumējot, izcelšu galvenās sociālā kapitāla priekšrocības. Sociālais kapitāls palīdz atrisināt kolektīvās problēmas, tas palīdz cilvēkiem sadarboties vienam ar otru, kas padara ērtāku dzīvi. Sociālais kapitāls paplašina cilvēka saprašanu un iespējas. Galu galā, sociālais kapitāls ir palīgs mērķu sasniegšanai, kas ir svarīgi ikvienam cilvēkam, jo ikviens tiecas uz panākumiem un labklājību, un sociālais kapitāls ir neatņemams komponents tā iegūšanai.

Autora komentārsAtvērt
Atlants