Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.03.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Pašvaldību vēlēšanas', 1.
  • Eseja 'Pašvaldību vēlēšanas', 2.
  • Eseja 'Pašvaldību vēlēšanas', 3.
  • Eseja 'Pašvaldību vēlēšanas', 4.
  • Eseja 'Pašvaldību vēlēšanas', 5.
Darba fragmentsAizvērt

2017. gada Pašvaldību vēlēšanās, lielu sabiedrības uzmanība tika pievērsta tam, vai Rīgas domē atkārtoti vairākumu iegūs partiju apvienības “Saskaņas centrs” un partijas “Gods kalpot Latvijai” apvienotais saraksts. Saskaņā ar vēlēšanu rezultātiem, viņi ieguva 32 domes deputātu vietas, attiecīgi pārējās partijas un to apvienības, kopā ieguva 28 domes deputātu vietas (Centrālā vēlēšanu komisija. Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas 2017. gada 3. Jūnijā, 2017, 120. lpp.).
Visvairāk pašvaldībās, kopā 58, uzvarējusī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK ”, kurai ar 39 pašvaldībām seko sociāldemokrātiskā partija ”Saskaņa”, ar 38 pašvaldībām “Latvijas zemnieku saimniecība” un politiskā partija “Vienotība” (Centrālā vēlēšanu komisija. Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas 2017. gada 3. Jūnijā, 2017, 516-517. lpp.).
Uzskaitītās partijas un to apvienības faktiski ir lielākie politiskie spēki Latvijas Republikā, un gaidāms, ka 2018. gada Saeimas vēlēšanās arī iegūs lielāko vēlētāju skaita atbalstu. Pašvaldību vēlēšanu rezultāti norāda uz politisko partiju un to apvienību popularitāti un “iezīmē” aptuveno spēku samēru gaidāmajās Saeimas vēlēšanās.

Autora komentārsAtvērt
Atlants