Vērtējums:
Publicēts: 01.09.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Brīvās ekonomiskās zonas', 1.
  • Konspekts 'Brīvās ekonomiskās zonas', 2.
  • Konspekts 'Brīvās ekonomiskās zonas', 3.
  • Konspekts 'Brīvās ekonomiskās zonas', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Ar beznodokļu sabiedrībām saprot sabiedrības, kuras reģistrētas brīvajās ekonomiskajās zonās - valstīs, kuru likumdošanā ir īpašas tiesiskas normas, kas regulē zonu un beznodokļu sabiedrību statusu šajās valstīs. To darbība brīvajās ekonomiskajās zonās ir pilnīgi likumīga, bet valstīs, kurās beznodokļu sabiedrības veic uzņēmējdarbību, tas tiek darīts saskaņā ar attiecīgo valstu likumdošanu.
Brīvās zonas pasaulē tiek izmantotas gandrīz visos reģionos. To skaitu nav iespējams precīzi noteikt, jo ļoti dažādi ir to nosaukumi: brīvosta, speciālā ekonomiskā zona, brīvā tirdzniecības zona, eksporta ražošanas zona, eksporta apstrādes zona u.c. Atkarībā no zonu klasifikācijas, lai gan, līdz šim vienota vēl nav izveidota, to skaits svārstās ap 3000 zonām, kas atrodas vairāk nekā 100 valstīs.
Latvijā jau vairākus gadus darbojas četras brīvās ekonomiskās zonas: Rīgas brīvosta un Ventspils brīvosta kopš 1996.gada, Liepājas speciālā ekonomiskā zona un Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona kopš 1997.gada. Latvijas brīvo ekonomisko zonu dibināšanas mērķi bija veicināt reģionālo attīstību un paaugstināt ostu konkurētspēju Baltijas reģionā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants