• Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00

     

    Referāts7 Tiesības

Vērtējums:
Publicēts: 22.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 1.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 2.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 3.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 4.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 5.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 6.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 7.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 8.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 9.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 10.
  • Referāts 'Zādzības no dzīvokļiem notiek visbiežāk dienas laikā no plkst.12.00 līdz 14.00', 11.
Darba fragmentsAizvērt

Zog ik dienu un jau gadsimtiem ilgi, jo svešas mantas tīkotāji ir bijuši vienmēr. Citam izzog maku no kabatas, kādam no dzīvokļa aiznes televizoru, bet ir arī tādas zādzības, kas, gadiem ejot, tomēr netiek aizmirstas, jo ar savu vērienu savulaik ir satricinājušas visu Latviju un novadus.
Zādzības no dzīvokļiem ir ļoti izplatīts zādzības veids Latvijā. Vēl pirms dzelzs durvju laikmeta, sērijveida zādzības no dzīvokļiem bija visai izplatītas – vienīgi ko zagt tajā laikā bija stipri mazāk. Vecie izmeklētāji vēl tagad atceras kādu leģendāru dzīvokļu apzadzēju – jaunu sievieti, kura dzīvokļos tika iekšā ar neliela lauznīša palīdzību. Viņa darbojās ar visai interesantu metodi. Dodoties zagšanas „darbos”, viņai vienmēr bija līdzi puķu pušķis un torte. Ieejot ielūkotajā kāpņu telpā, viņa pēc kārtas zvanīja pie dzīvokļu durvīm. Ja gadījās, ka kāds bija mājās, viņa vienkārši jautāja, kur dzīvo izdomāta persona, pie kuras viņa it kā dodoties ciemos. Ja durvis neviens neatvēra, viņa tās atlauza un paņēma visas vērtīgākās lietas – tieši tik daudz, cik varēja ielikt tortes kastē. Kad zagli beidzot notvēra, izrādījās, ka „viešņa” tādā veidā bija paspējusi apzagt vismaz 120 dzīvokļus.
Darba mērķis ir uzzināt, salīdzināt un atspoguļot darbā Latvijas iedzīvotāju viedokļi par tādu apgalvojumu: „Zādzības no dzīvokļiem visbiežāk notiek dienas laikā no 12.00 līdz 14.00”.
Darba uzdevumi ir izmantot visu iespējamo informāciju un metodes, kā arī veikt cita veida pasākumus, kuri palīdzēs savākt pēc iespējas pilnīgāku un patiesāku informāciju par uzdoto jautājumu, kā arī noformēt un atspoguļot darba rezultātus tādā veidā, lai tie būtu pieejami visām ieinteresētām personām.
Pielietotās kriminoloģiskās izziņas metodes:
Aptaujas metode – tika izmantota gan anketēšana, gan intervēšana. Aptauja notika laika posmā no 26.09.2005. līdz 15.10.2005 Rīgā, lielākajās cilvēku pulcēšanas vietās, piemēram, pie dažādiem tirdzniecības centriem, Strēlnieku laukumā, pie Brīvības pieminekļa, Vērmanes dārzā un citur. Tās laikā tika aptaujāti vairāk 500 cilvēku.
Aptaujā tika iekļauti jautājumi par to, vai pēdējā gada laikā respondenta vai viņa paziņu mājā ir notikusi ielaušanās, vai aptaujātie pievērš uzmanību kaimiņa dzīvoklim tā saimnieka prombūtnes laikā, pie kā cilvēki vēršas aizdomu par ielaušanos gadījumā, kā arī jautājumi par ārdurvju drošību.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants