Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Erika Hobsbauma skatījums uz aukstā kara notikumiem', 1.
  • Konspekts 'Erika Hobsbauma skatījums uz aukstā kara notikumiem', 2.
  • Konspekts 'Erika Hobsbauma skatījums uz aukstā kara notikumiem', 3.
  • Konspekts 'Erika Hobsbauma skatījums uz aukstā kara notikumiem', 4.
  • Konspekts 'Erika Hobsbauma skatījums uz aukstā kara notikumiem', 5.
  • Konspekts 'Erika Hobsbauma skatījums uz aukstā kara notikumiem', 6.
  • Konspekts 'Erika Hobsbauma skatījums uz aukstā kara notikumiem', 7.
  • Konspekts 'Erika Hobsbauma skatījums uz aukstā kara notikumiem', 8.
Darba fragmentsAizvērt

The age of extremes: the short 20-th century, 1919-1991. Grāmata ietver laika posmu no Pirmā pasaules kara beigām līdz komunisma sabrukumam. Grāmata tulkota 37 valodās.
Grāmatas autors, Eriks Hobsbaums dzimis 1917.g. 9 jūnijā Ēģiptē ebreju ģimenē. Ir britu marksists un autors. Ir bijis Lielbritānijas komunistiskās partijas biedrs. Hobsbaums ir attīstījis ideju, ka tautu elite ir sacerējusi neskaitāmus mītus, lai attaisnotu savas nācijas svarīgumu un nozīmīgumu. Runā angļu, franču, itāļu, spāņu un vācu valodā, kā arī lasa dāniski, portugāliski un kataloniski. Tiek uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem britu vēsturniekiem. Koncentrējas uz franču revolūciju un industriālo britu revolūciju. Nerakstot par vēsturiskām tēmām, Hobsbaums ir pazīstams ar pseidonīmu Francis Nevtons, un ar šo pseidonīmu viņš ir atpazīstams kā džeza kritiķis. Kļuva slavens 1995.g., kad radio sniedza interviju. Intervētājs pajautāja, vai komunisma utopijas vārdā bija vērts ziedot 2 miljonus dzīvības? Hobsbaums atbildēja uz šo jautājumu pozitīvi. Pašlaik strādā Londonā par Birkbekas universitātes direktoru.
Tālāk turpināšu apskatīt Hobsbauma redzējumu uz aukstā kara notikumiem.
Beidzoties Otrajam pasaules karam, cilvēce iegāja tā saucamajā „Trešajā pasaules karā”. Hobsbaums uzsver, ka karš nav tikai kauja vai cīkstēšanās laukā, bet ir ietverts laikā un tāds tas bija starp abām superlielvalstīm- ASV un PSRS, kuras dominēja 20.gs. otrā pusē.
Šajā laikā paaudzes auga zem kodolieroču ēnas, un ticēja, ka tie var eksplodēt jebkurā laikā. Un, ja atradās kāds optimists, kurš cerēja, ka tās tas nenotiks, tad jāatceras Mērfija likums-ja nekļūdās tagad, tad agrāk vai vēlāk kļūdīsies. Tieši tā arī notika. Laikam ejam aizvien vairāk lietas lika par sevi manīt, ka kaut kas nav kārtībā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants