Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Piesārņojuma likumdošana', 1.
  • Referāts 'Piesārņojuma likumdošana', 2.
  • Referāts 'Piesārņojuma likumdošana', 3.
  • Referāts 'Piesārņojuma likumdošana', 4.
  • Referāts 'Piesārņojuma likumdošana', 5.
  • Referāts 'Piesārņojuma likumdošana', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu: „Par piesārņojumu”. Likums Saeimā pieņemts 2001. gada 15. martā. Likums stājas spēkā ar 2001. gada 1. jūliju.
I nodaļa. Vispārīgie noteikumi.

1. pants. Likumā lietotie termini, kurš sastāv no divpadsmit apakšpunktiem, kuros tiek izskaidroti dažādi termini, piemēram, trešais apakšpunkts- emisija- tieša vai netieša vielu, vibrācijas, siltuma, nejonizējošā starojuma, trokšņa vai citāda izplūde no stacionāra vai difūza piesārņojuma avota, kura rodas veicot piesārņojošu darbību, un ietekmē vai var ietekmēt dabu.
2. pants. Likuma mērķis, kas sastāv no sešiem apakšpunktiem. Šā likuma mērķis ir novērst vai mazināt piesārņojuma dēļ cilvēku veselībai, īpašumam vai videi nodarīto kaitējumu, novērst kaitējuma radītās sekas, piemēram, pirmais apakšpunkts- novērst piesārņojošu darbību izraisīta piesārņojuma rašanos vai, ja tas nav iespējams, samazināt emisiju augsnē, ūdenī un gaisā.
3. Likuma darbības joma, sastāv no sešiem apakšpunktiem. Šis likums nosaka prasības, kuras piesārņojuma novēršanas un kontroles jomā jāņem vērā operatoram, un piesārņojuma novēršanas un kontroles kārtību, piemēram, piektais apakšpunkts- piesārņotu vietu apzināšanas, reģistrācijas, izpētes un senācijas kārtību.

Autora komentārsAtvērt
Atlants