Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.01.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Tropiskie lietusmeži', 1.
  • Konspekts 'Tropiskie lietusmeži', 2.
  • Konspekts 'Tropiskie lietusmeži', 3.
  • Konspekts 'Tropiskie lietusmeži', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Astainie abinieki
Astainie abinieki ir abinieku klases kārta, kas apvieno apmēram 614 mūsdienās dzīvojošas sugas. Tā ir senākā un primitīvākā abinieku kārta, kuras pārstāvji vairāk nekā citas abinieku grupas ir saistīti ar ūdeni. Tām ir raksturīgs slaids, ķirzakveidīgs ķermenis, īsa purna daļa un gara aste.

Tropu kukaiņu pielāgošanās tropu videi
Lielākā daļa bezmugurkaulnieku abos tropu un mērenā klimata reģionos ir mazi un neuzkrītoši, bet lietus mežo dzīvo daži no pasaules lielākajiem kukaiņiem. Piemēram, tropu Amerikas vaboles var sasniegt 15-16 cm, un centipedes var sasniegt 20 cm. Centipedes bieži krāsainais, ir gaļēdāji, un nogalina savu laupījumu ar indes nagiem, kas atrodas zem viņu pirmā ķermeņa segmentā. Dažās Centipede sugas mātīte rūpīgi sargā mazuļus. Millipedes barojas ar puves baļķiem.
Jāzin kā kukaiņu, dzīvniekam ir jābūt trīs galvenās ķermeņa daļas, trim pāriem kāju (kas visi izriet no otrās ķermeņa daļas) un viens pāris antenu. Ne visi kukaiņiem ir spārni, bet, ja spārni ir sastopami bezmugurkaulniekiem, tas tie ir kukaiņu.
Dēles ir aizraujoši tropu iemītnieki, lai gan to barošanās paradumi atvaira lielāko daļu cilvēku. Tropu dēles atšķirībā no Dienvidaustrumu Āzijas, Āfrikas un Madagaskaras, no ASV dēles, nedzīvo ūdenī, bet ir iespēja dzīvot mitros apstākļos mežā. Dēles ir asins Piesūcekņi kas piesaista savu laupījumu ar kustību, temperatūras un oglekļa dioksīdu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants