Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'I.Ziedonis "Kā svece deg"', 1.
  • Konspekts 'I.Ziedonis "Kā svece deg"', 2.
  • Konspekts 'I.Ziedonis "Kā svece deg"', 3.
  • Konspekts 'I.Ziedonis "Kā svece deg"', 4.
Darba fragmentsAizvērt

1. Krājums „Kā svece deg” sasaucas ar šī krājuma saturu. I.Ziedonis izmanto sveci kā gaismas avotu, kas ir pretstats tumsai. Savukārt tumsu dzejnieks uztver kā labo tēmu, kura palīdz saskatīt gaismu. Gaisma ir tas, kurā var skatīties ilgu laiku un pārdomāt daudzas situācijas, var skatīties sveces liesmā un atcerēties visu, kas bijis, kā arī apdomāt dzīves vērtības un visu dzīvi kopumā.
2. Krājums iznācis 1971.gadā. Tās ir Brežņeva valdīšanas laiks. Krājums sasaucas ar šo laiku, tajā nav aplūkotas nekādas pret valdošo politiku vērstas atziņas, kas Brežņeva valdīšanas laikā bija aizliegts un tiesāts ar stingriem lēmumiem. Šīs krājums ir diezgan „mierīgs”. Tajā aplūkotas cilvēciskas vērtības un to pētīšana, kas nebija nekādā veidā pakļauts cenzūrai. Šeit atspoguļotas cilvēku savstarpējas attiecības un rīcība, kas dažkārt ir negatīvas un ētiski nopeļamas.
3. Krājumā ir 6 nodaļas, kurās ir savākti vairāki dzejoļi pēc tēmām un kopīgam pazīmēm. Dažas nodaļās dzejoļu nosaukumi paši no sevis veido dzejoļus ar konkrētu jēgu. Viena no daļām izmantoti tautasdziesmu un folkloras motīvi. Krājums ir stingri sadalīts pa tēmām, skatoties saturā, uzreiz var pamanīt krājuma sadalījumu un kompozīcijas veidojumu.
4. Galvenā problēma, kas ir aplūkota krājumā, ir cilvēku vērtības un savstarpējas attiecības.

Atlants