• Diplomāta privilēģijas un imunitātes diplomātiskās misijas īstenošanā ārvalstīs

     

    Eseja4 Politika

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.10.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Diplomāta privilēģijas un imunitātes diplomātiskās misijas īstenošanā ārvalstīs', 1.
  • Eseja 'Diplomāta privilēģijas un imunitātes diplomātiskās misijas īstenošanā ārvalstīs', 2.
  • Eseja 'Diplomāta privilēģijas un imunitātes diplomātiskās misijas īstenošanā ārvalstīs', 3.
  • Eseja 'Diplomāta privilēģijas un imunitātes diplomātiskās misijas īstenošanā ārvalstīs', 4.
  • Eseja 'Diplomāta privilēģijas un imunitātes diplomātiskās misijas īstenošanā ārvalstīs', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Diplomātiskā dienesta uzdevumos ietilpst gan savas nacionālās valsts institūciju starptautisko sakaru koordinēšana, gan ārvalstu oficiālo institūciju un sabiedrības informēšana par sevis pārstāvēto valsti u.c. Šie ir visnotaļ svarīgi uzdevumi, kuru veikt var tikai kompetents cilvēks ar visaugstāko atbildības sajūtu.
Diplomātisko privilēģiju esamība ir viena no diplomātisko aģentu statusa neatņemamām sastāvdaļām. Privilēģiju un imunitāšu piešķiršana diplomātiskajām un konsulārajām amatpersonām nebūt nav līdzeklis radīt kādas priekšrocības kādiem indivīdiem, bet gan veicināt efektīvu konsulāro un diplomātisko pārstāvniecību funkciju veikšanu. Līdz ar to personām piešķirtās privilēģijas un imunitātes būtu jāvērtē attiecībā pret šīs personas veiktajām funkcijām un atšķirībām, kādas pastāv uzņēmējas un nosūtītājas valsts un sabiedrisko iekārtu starpā.
Diplomātisko amatpersonu privilēģiju un imunitāšu skaits ir diezgan plašs un aptver tādas sfēras, kā, piemēram, nodokļi, kriminālā, administratīvā un civilā jurisdikcija, personu brīvas pārvietošanās tiesības u.c. Tomēr jāatceras, ka pastāv būtiskas atšķirības starp diplomātiskajām un konsulāro pārstāvniecību amatpersonām, jo konsulāro amatpersonu privilēģijas atsevišķos jautājumos ir krietni piezemētākas. …

Atlants