Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Socioloģija', 1.
  • Eseja 'Socioloģija', 2.
  • Eseja 'Socioloģija', 3.
  • Eseja 'Socioloģija', 4.
  • Eseja 'Socioloģija', 5.
  • Eseja 'Socioloģija', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēka personība veidojas un attīstās, dzīvojot konkrētā sabiedrībā un apgūstot sociālo pieredzi. Sabiedrībā cilvēki atrodas pastāvīgā mijiedarbībā, starp viņiem notiek saskarsme. Šajā procesā cilvēki iegūst gan jaunu informāciju par notiekošo sabiedrībā, gan informāciju par sevi, ko praktiski var saņemt tikai saskarsmē ar citiem. Turklāt saskarsmē cilvēki apmierina savas vajadzības, īsteno savus mērķus, gūst jaunas zināšanas, veic darbu, kas apliecina viņu spējas un viņu piederību noteiktai sociālai grupai.

Tāpēc, iesaistot saskarsmes procesā, ļoti svarīgi aktivizēt tās sabiedrības grupas, kas ir sociāli neaktīvas vai atstumtas. Tas palīdzēs šiem cilvēkiem apmierināt savas vajadzības un iegūt piederības izjūtu. No tā iegūs visa sabiedrība, jo tajā kļūs mazāk nelaimīgu un vientuļu cilvēku. Piedaloties mācību procesā, šie cilvēki:
darbosies kopā ar sev līdzīgiem, gūstot jaunu sociālo pieredzi;
viņiem veidosies grupas piederības izjūta;
radīsies jauni, pozitīvi kontakti;
viņi labāk iepazīs gan sevi, gan arī citus cilvēkus;
gūs jaunu pieredzi saskarsmē, apgūs jaunus uzvedības modeļus;
gūs pārliecību par sevi un savu izvirzīto mērķu piepildīšanas iespējām;
veidosies motīvi un motivācija aktīvai darbībai.

Šiem cilvēkiem kādu laiku, iespējams, pietrūcis kontaktu ar citiem un viņi zaudējuši saskarsmes iemaņas. Bailes tikt nepareizi saprastam, slikti “izskatīties citu acīs” vai atšķirties no pārējiem bieži vien liek cilvēkam izolēties no citu cilvēku sabiedrības.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants