Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Starptautiskās publiskās tiesības', 1.
  • Konspekts 'Starptautiskās publiskās tiesības', 2.
  • Konspekts 'Starptautiskās publiskās tiesības', 3.
  • Konspekts 'Starptautiskās publiskās tiesības', 4.
  • Konspekts 'Starptautiskās publiskās tiesības', 5.
  • Konspekts 'Starptautiskās publiskās tiesības', 6.
  • Konspekts 'Starptautiskās publiskās tiesības', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Starptautisko tiesību subjekti- pienākumu un tiesību nesēji starptautiskajās tiesības, tiem piemīt piemīt starptautiskā tiesībspēja un rīcībspēja.
Starptautisko tiesību subjekti ir valstis, starptautiskās organizācijas, nācijas, kas cīnās par savu neatkarību un valstīm līdzīgi veidojumi.

Starptautiskā tiesībsubjektība- aptver gan tiesībspēju ( subjekta spēja būt apveltītam ar tiesībām un pienākumiem), gan arī rīcībspēju (subjekta spēju patstāvīgi iegūt un realizēt subjektīvās tiesības un pienākumus). Starptautisko tiesībsubjektība nav atkarīga no subjekta tiesību un pienākumu daudzuma, t.i., no tiesībsubjektības apjoma.

Starptautiskais protektorāts- ierobežotas suverenitātes valsts vai nesuverēna valstiska viedojuma atkarības forma. Protektoriāta gadījumā stiprākā valsts, lielvalsts, savā pārziņā pārņem vājākas valsts ārējo pārstāvību un aizsardzību, kā rezultātā protežējamā valsts zaudē savu suverenitāti. Protektorāts ir pretrunā ar principiem ko nosaka mūsdienu starptautiskajām tiesībām un ANO noteiktajiem Statūtiem

Mandāta teritorja- valstīm līdzīgi vai atkarīgi veidojumi, vai arī koloniāli atkarīgas tritoriālās vienības, kas izveidotas no Osmaņu impērijai un Vācijai pirms I pasaules kara piederošajām teritorijām un kolonijām.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants