Vērtējums:
Publicēts: 08.12.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Franku impērijas sabrukums', 1.
  • Eseja 'Franku impērijas sabrukums', 2.
  • Eseja 'Franku impērijas sabrukums', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Pamazām Eiropas karte sāka vairāk līdzināties mūsdienām – veidojās Anglija, mūsdienās Lielbritānija, Itālija, Polija, Vācija un Dānija. Protams, laika gaitā valstu robežas karu rezultātā izmainījās, bet fakts ir tāds, ka Eiropā veidojās arī stipras nācijas – franči, vācieši, itāļi un citas nācijas.
Franku valsts sabrukums bija sākums ne tikai jaunām tautām un valstīm, bet arī jaunām feodālajām attiecībām, kas ir uzskatāms par progresu sabiedrībā. Veidojās senjoru – vasaļu attiecības, bruņniecība un jauna teritoriālā iedalījumu sistēma – grāfistes, hercogistes. Šajās mazajās teritorijās bija liela patstāvība un nepakļāvība valstij, kas bija viens no iemesliem Franku impērijas sabrukšanai, tajā pašā laikā šī feodālā sistēma veicināja jaunu valstu veidošanos.
Tātad Franku impērija bija nozīmīga valsts pēc Romas impērijas sabrukuma, tā apvienoja ģermāņu un citas ciltis. Izveidojās spēcīga karaļa vara, uzplauka kultūra un izglītība. Tai pašā laikā Franku impērijas sabrukums bija sākums jaunajai Eiropai, kad veidojās jaunas nacionālas valstis. Visi šie notikumi un pārmaiņas veicināja sabiedrības attīstību un lika pamatus Eiropas politiskajam un teritoriālajam sadalījumam.

Autora komentārsAtvērt
Atlants