Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 1.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 2.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 3.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 4.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 5.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 6.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 7.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 8.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 9.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 10.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 11.
  • Referāts 'Pasaules ekonomiski attīstītās valstis', 12.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Ekonomiskās attīstības rādītāji    4
2.  Pasaules ekonomiski attīstītās valstis    6
  Secinājumi    11
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1. Pasaules valstu ekonomiskās attīstības līmeni iespējams noteikt pēc daudziem rādītājiem. Visbiežāk tiek izmantoti IKP salīdzinājumi vai IKP uz vienu iedzīvotāju salīdzinājumi, tomēr valstis var salīdzināt arī, piemēram, pēc valsts īpatsvara pasaules rūpnieciskajā un lauksaimnieciskajā ražošanā, starptautiskajā tirdzniecībā, pēc līdzdalības pasaules finansu operācijās, u.c. rādītājiem.
2. Pēc IKP lieluma 2009.g. pirmajā vietā ir ASV, tai seko Japāna un Ķīna. Tālāk seko četras Eiropas valstis - Vācija, Francija, Lielbritānija un Itālija. Astoto vietu pasaulē pēc IKP nominālā lieluma ieņem Brazīlija, devīto – Spānija, bet desmitnieku noslēdz ASV kaimiņvalsts Kanāda. Visas šīs valstis ir salīdzinoši lielas (virs 34 milj. iedzīvotāju).
3. Pēc IKP uz vienu iedzīvotāju pasaulē pirmajā vietā ir Luksemburga (104512 ASV dolāri). Tai seko Norvēģija (79 085), Katara (68 872), Šveice (67 560), Dānija (56 115), Īrija (51 356), Nīderlande (48 223), AAE (46 857), ASV (46 381). Desmitnieku noslēdz Austrija (45 989). Gandrīz visas šīs valstis ir augsti ekonomiski attīstītas.
4. Pēc TAI indeksa, kurš valstis vērtē pēc vairākiem aspektiem, ne tikai ekonomiskajiem, attīstītākās valstis ir Norvēģija, Austrālija, Īslande, Kanāda, Īrija, Nīderlande, Zviedrija, Francija, Šveice un Japāna.
5. Autors secinājis, ka, apkopojot rādītājus, pie pasaulē attīstītākajām valstīm pieskaitāmas Norvēģija, Šveice, Dānija, Īrija, Nīderlande, ASV, Austrālija, Somija, Beļģija, Francija, Japāna un Kanāda.
6. Pēdējo desmitgažu dati uzrāda straujākus izaugsmes tempus mazāk attīstītajās valstīs -paredzams, ka attīstītāko pasaules valstu tops jau tuvākajās desmitgadēs var ievērojami mainīties, šodienas attīstītākās valstis atstājot aiz pirmā desmitnieka robežām.
7. Apskatītajā laika posmā (1990.-2007.g.) visstraujāk attīstījusies Ķīna pasaules mērogā un Polija Eiropā. Ķīnas IKP katru gadu pieaudzis vidēji par 13,34%, Savukārt Polijā IKP uz vienu iedzīvotāju katru gadu pieaudzis par 11,64%.

Autora komentārsAtvērt
Atlants