Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.01.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Valsts kultūrkapitāla fonds un projektu atbalstīšana', 1.
  • Eseja 'Valsts kultūrkapitāla fonds un projektu atbalstīšana', 2.
Darba fragmentsAizvērt

“Ņemot vērā, ka saskaņā ar Fonda likumu, kultūras ministrs kontrolē Fonda līdzekļu izmantošanas likumību un lietderību, lūdzam Jūs paskaidrot situāciju ar līdzekļu piešķiršanu, kā arī pārskatīt Fonda lēmumu un pieņemt adekvātu lēmumu. ”
Fonds tolaik piešķīris finansējumu mazpazīstamiem un , pēc vēstules autoru domām, vājākiem modes industrijas pārstāvjiem un atteicis tiem, kas darbojušies industrijā jau ilgi un ir pierādījuši sevi ar dažādiem sasniegumiem ne tikai Latvijas robežās, bet arī starptautiskā līmenī. Tas radījis pamatu šaubām par to, cik kompetenti ir notikusi iesniegto projektu izskatīšana un vērtēšana.
“Vēlamies piebilst, ka šāda neapdomīga valsts līdzekļu piešķiršana vājiem modes nozares projektiem un vadošā industrijas projekta atstāšana bez finansiālā atbalsta var novest drīzāk pie industrijas graušanas, nevis veicināt tās attīstību. ”2
Galu galā, varu vien atkārtot, ka šī ir būtiskākā problēma, ko saskatu Valsts Kultūrkapitāla fonda darbībā ar finansējuma piešķiršanu- ekspertu komisijas, kas par to pieņem lēmumus. Mani iepriekš ieskicētie atgadījumi par situācijām, kas saistītas ar finansējuma piešķiršanu projektiem, to tikai apstiprina. Ir nepieciešams rūpīgāk un adekvātāk attiekties pret ekspertu komisijas sastāva noformēšanu, lai sekmētu to objektīvāku un kvalitatīvāku darbību. Protams, ir arī saprotams, ka uz 7 cilvēku pleciem vienas nozares ietvaros tiek likts liels noslogojums un atbildība, un ne visi eksperti un to darbība ir vērtējama negatīvi.

Autora komentārsAtvērt
Atlants