Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.04.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Mihails Gļinka. Dziesmas un romances', 1.
  • Referāts 'Mihails Gļinka. Dziesmas un romances', 2.
  • Referāts 'Mihails Gļinka. Dziesmas un romances', 3.
  • Referāts 'Mihails Gļinka. Dziesmas un romances', 4.
  • Referāts 'Mihails Gļinka. Dziesmas un romances', 5.
  • Referāts 'Mihails Gļinka. Dziesmas un romances', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Vokālā kamermūzika vienmēr ir piesaistījusi Gļinkas uzmanību. Pie romancēm viņš ir strādājis visu savu dzīvi, sākot jau no pirmajiem jaunieša mēģinājumiem 20 gados, līdz pat pēdējai romancei, kas sarakstīta 1856 gadā, neilgi pirms viņa nāves. Katrā romancē Gļinka ieguldīja lielu mīlestību, ietverot augstākās prasības kamermūzikas žanram.
Gandrīz visas Gļinkas romances sarakstītas pēc krievu dzejnieku darbiem. Tās tika sarakstītas krievu dzejas uzplaukuma gados.
No kopā 70 Gļinkas sarakstītām romancēm, liela daļa, vairāk nekā 20, tika sarakstītas agrīnajos laikos. Atgādināsim, ka 20 gadi atnesa sev līdzi lielu romanču vilni, un jaunais komponists atdeva daļu dzīves šim mūzikas žanram.
Jaunā Gļinkas daiļradē lielā klāstā ir izplatīta tā laika vokālās lirikas žanri – sentimentālisma-liriskā romance un „krievu dziesma”.
Gļinkas agrīnās romances ir 20 gadu dzejas modernizācija. „ Sentimentālā Žukovska poēzija: stāsta Gļinka „ Записки”, man ļoti patika un aizskāra mani līdz sirds dziļumiem. Šķiet, ka tās ir divas manas visskumīgākās romances: „Светит месяц на кладбище” un „Бедный певец” bija sarakstīti tajā laikā ( 1826 gada pavasarī )”.
Labāko, sentimentāli-lirisko romanču skaitam pieder arī jaunā Gļinkas skaņdarbs „Не изкушай”.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants