Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.08.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Mācību priekšmeta saturs', 1.
  • Konspekts 'Mācību priekšmeta saturs', 2.
  • Konspekts 'Mācību priekšmeta saturs', 3.
Darba fragmentsAizvērt

1. Ko apzīmē jēdzieni formālā izglītība un materiālā izglītība? (2 punkti)
Materiālā izglītība- reālā izglītība. Vēsturiski izstrādāts un praktizēts izglītības veids, kura pamatā ir konkrēta mācību satura apguve, uzsverot zināšanu un prasmju nozīmi laikmetīgā domāšanā un praktiskā darbībā.
Formālā izglītība — sistēma, kas ietver pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpes, kuru programmu apguvi apliecina valsts atzīts izglītības vai profesionālās kvalifikācijas dokuments, kā arī izglītības un profesionālās kvalifikācijas dokuments (Izglītības likums, 1.p.2 1.). Formālo izglītību iegūst akreditētās izglītības iestādēs.
2. Kurš no apgalvojumiem precīzāk izsaka mācību satura būtību? Pamatojiet savu atbildi! (3 punkti)
a) mācību saturs ir viss, ko aptver mācību grāmatas;
Šis apgalvojums visprecīzāk izsaka mācību procesa būtību, jo grāmatas satur konkrētu informāciju- līdzekli izglītības ieguvei. Mācību grāmatās ir teorija, idejas, pieredze, uzdevumi utt, bet nav kādu konkrēti uzspiestu viedokļu un attieksmes, tāpēc tas ir mācību saturs. Tas, kas skolēnam veidojas- uzskati, attieksme, viedoklis- jau ir izglītības saturs. Mācību grāmatas vienkārši sniedz formulas un tās izskaidro, bet skolēns stundas laikā tās analizē, izprot, pielieto, spriež par tās lietderību utt.

Autora komentārsAtvērt
Atlants