Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Mūsdienu ainavu vēsturiskā attīstība. Maskavas forštate - Latgales priekšpilsēta', 1.
  • Eseja 'Mūsdienu ainavu vēsturiskā attīstība. Maskavas forštate - Latgales priekšpilsēta', 2.
  • Eseja 'Mūsdienu ainavu vēsturiskā attīstība. Maskavas forštate - Latgales priekšpilsēta', 3.
  • Eseja 'Mūsdienu ainavu vēsturiskā attīstība. Maskavas forštate - Latgales priekšpilsēta', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Meklējot materiālus par ainavu vēsturisko attīstību mūsdienās, sapratu, ka par Latviju zinu maz. Visbeidzot nolēmu izzināt kādu no Rīgas mikrorajoniem, proti, Maskavas priekšpilsētu. Kāpēc tieši šī vieta? Tāpēc, ka daudzi par šo vietu, tās izcelsmi neko nezin, izsakās negatīvi un ikdienas steigā pat nenojauš, kāds vēsturiskais stāsts šeit saskatāms.
Maskavas priekšpilsētas sākotnējais nosaukums bija Lastadija. Lastadijas nosaukums cēlies no vācu valodas "die Last" - krava, vai arī no toreiz vairumtirdzniecībā lietojamās mērvienības lasta.
Lastadijā darbojās pilsētas kaļķu ceplis, virvju darbnīca, savukārt 15.gadsimtā šeit uzsāka būvēt kuģus, bet mūsdienās šeit atrodas Spīķeru kuģīšu piestātne. Lastadijas ekonomiskā vide nodrošināja labu attīstību priekšpilsētai.
Maskavas priekšpilsētas pamatiedzīvotāji jau vēsturiski ir bijuši ebreji un krievi. Tas arī ir novērojams mūsdienās. Attiecības starp latviešiem un krievu, ebreju iedzīvotājiem ir dalītas. Daudziem Maskavas priekšpilsēta tieši asociējas ar šīm tautībām, kas liek plaukstai savilkties dūrītē, jo šī iemesla dēļ bieži notiek kautiņi.
Vēsturiskajos avotos priekšpilsēta pirmo reizi minēta 1240.gadā. Latgales priekšpilsēta aiz Rīgas pilsētas mūriem sāka veidoties jau viduslaikos. 13.gs. Latgales priekšpilsētā atradās domkapitula īpašumi un Livonijas ordeņa dzirnavas. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants