Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.12.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Gonoreja', 1.
  • Konspekts 'Gonoreja', 2.
  • Konspekts 'Gonoreja', 3.
  • Konspekts 'Gonoreja', 4.
  • Konspekts 'Gonoreja', 5.
  • Konspekts 'Gonoreja', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Ārstēšanas principi
Ārstējot gonoreju lielu uzmanību pievērš pavadošo infekciju atklāšanai un ārstēšanai (hlamidioze, trihomonioze u.c.) un paralēlai slimnieka partneru ārstēšanai. Ārstēšanu veic pēc speciālas shēmas. Pielieto antibakteriālus preparātus. Terapiju nozīmē ārsts- venerologs atkarībā no ārstēšanas veida, klīniskajām izpausmēm, saslimšanas stadijas, antibiotiku veida.
Neārstējot akūtu gonorejas izraisītu iekaisumu ar laiku tas kļūst par hronisku iekaisumu. Infekcija var izplatīties tālāk un vīriešiem izraisīt hronisku iekaisumu priekšdziedzerī, sēklas maisiņos, olnīcās, kas var radīt dažādus seksuāla rakstura traucējumus, neauglību un urīnizvadkanāla sašaurinājumu. Sievietēm var rasties akūts vēderplēves iekaisums un sastrutojums mazajā iegurnī. Infekcija pa urīnceļiem var nokļūt nierēs - radot hronisku nieru iekaisumu.
Gonoreja ir izārstējama ar antibiotikām, taču pēdējā laikā arvien biežāka parādība ir tādas slimības formas, kas ir izturīgas (rezistentas) pret šiem medikamentiem. Tāpēc, gonoreju diagnosticējot (konstatējot izdalījumos gonokokus) ir svarīgi veikt mikrobioloģiskajā laboratorijā zāļu jutības testu, lai varētu nozīmēt efektīvu ārstēšanās kursu ar piemērotām zālēm.

Autora komentārsAtvērt
Atlants