Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.04.2022.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Migrācijas procesi', 1.
  • Konspekts 'Migrācijas procesi', 2.
  • Konspekts 'Migrācijas procesi', 3.
Darba fragmentsAizvērt

5. Par emigrāciju ierasts runāt kā par zaudējumu valstij, tomēr pēdējos gados vairāk tiek runāts arī par emigrācijas pozitīvajiem aspektiem, ko var attiecināt uz emigrantu izcelsmes valsti. Nosauc un īsi raksturo divus!
a) Emigrāciju var uzskatīt kā pozitīvu, ja, piemēram, emigranti dodas uz ārzemēm, lai iegūtu labāku izglītību, labāku darbu, kas var būt ieguvums, kad emigrējošie cilvēki atgriežas uz dzīvi savā valstī, lai būtu labāki un profesionālāki savā jomā, kā arī, strādājot ārzemēs, iekrātu naudu, lai nodrošinātu labākus dzīves apstākļus un pienesumu kādā no jomām savā valstī.
b) Emigrācijas dēļ iespējams var samazināties bezdarbnieku skaits valstī, ja šie iedzīvotāji darbu atrod ārzemēs. Šādā situācijā valstij konkrētajām personām vairs nebūtu jāizmaksā pabalsti, un šis aspekts var uzlabot valsts ekonomisko stāvokli.
6. 2019.gadā Latvijā uz dzīvi ieradās 11223 cilvēki, bet uz pastāvīgu dzīvi citās valstīs devās 14583 cilvēki. Kādu demogrāfisko radītāju ļauj aprēķināt šie skaitļi? Kāds ir šī rādītāja raksturs?
Šie skaitļi ļauj aprēķināt migrācijas saldo, kas ir starpība starp iebraukušo un izbraukušo iedzīvotāju skaitu konkrētā laika periodā noteiktajā teritorijā. Pēc dotā piemēra var secināt, ka migrācijas saldo ir negatīvs (-3360), kas liecina par iedzīvotāju skaita samazināšanos Latvijā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants