Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.01.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Ādolfa Alunāna lugas "Kas tie tādi, kas dziedāja?" analīze', 1.
  • Konspekts 'Ādolfa Alunāna lugas "Kas tie tādi, kas dziedāja?" analīze', 2.
  • Konspekts 'Ādolfa Alunāna lugas "Kas tie tādi, kas dziedāja?" analīze', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Lugas galvenā varone ir Skaidrīte, Baltauna (saimnieka) meita. Dialogi atklāj Skaidrītes personību: Ģeterts lugas sākumā paziņo, ka „viss apgabals var būt lepns” ar Skaidrīti. Viņu raksturo arī kā daiļu būtni ar gaišu prātu. Skaidrīte ir šķīstības pilna.
Ģederts ir dārznieks muižā. Sākotnēji pauž savu mīlestību pret Skaidrīti. Notikumu gaitā, Ģederts lūdz Skaidrītes roku viņas tēvam, bet tēvs atbild, ka, lai Skaidrītei pašai lūdz roku, jo viņš mīl savu meitu tik ļoti, ka pašai ļaus izvēlēties savu nākamību, bet Skaidrītei ir abpusējas jūtas ar Konrādu. Ģederts ir ievilināts lamatās. Muižnieks panāk, ka Ģederts nodod savu tautu. Redzot, kā uz to reaģēja Skaidrīte, viņš bija ar mieru laboties un nožēloja savas izdarības.
Konrāds ir grāfs, muižas īpašnieks, Grāfenes lielmātes dēls. Konrāds ir neglābjami iemīlējies Skaidrītē; Skaidrītes tēvam ir naids pret muižas grāfiem.
Protams, lugā ir arī palīgtēli: Vecā Margrietiņa, Vecais Labrencis, Harders, Lielmāte, Baltauns utt., kas, protams, papildina lugas sižetu ar konfliktiem un savu oriģinalitāti.

Autora komentārsAtvērt
Atlants