Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.12.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Sirdsdarbības telemetrija', 1.
  • Paraugs 'Sirdsdarbības telemetrija', 2.
  • Paraugs 'Sirdsdarbības telemetrija', 3.
  • Paraugs 'Sirdsdarbības telemetrija', 4.
  • Paraugs 'Sirdsdarbības telemetrija', 5.
Darba fragmentsAizvērt

DISKUSIJAS (ANALĪZES) :
Ortostatiskā prove - pulsa biežums 1 minūti atrodoties stāvus pozīcijā bija 94 reizes minūtē, bet apguļoties uz kušetes 85 reizes minūtē. Apguļoties, notika strauja pulsa paaugstināšanās – 104 reizes minūtē, tāpat arī ceļoties no guļus stāvokļa – 104 reizes min, bet jau atrodoties ilgāku laiku guļus stāvoklī, pulss pamazām sāk normalizēties.
Elpas aiztures tests – pirms elpas aiztures testa pulss bija apm. 88-91 reizes minūtē, tūlīt pēc elpas aiztures 77 reizes minūtē. Kad jau pamazām sāka trūkt gaiss, pulss samazinājās uz 73 reizēm minūtē. Bet pēc tam, kad elpošana tika atjaunota, pulss pamazām normalizējās uz 92 reizēm minūtē.
Fiziskās slodzes tests – pirms slodzes sākšanas pulss bija 89 reizes minūtē, sākot pietupienus pulss pieauga uz 120 reizēm minūtē, bet pēc fiziskās slodzes, pulss pamazām atjaunojās uz sākuma pulsu - 91 reizi minūtē.
Pulss mainās dažādu impulsu ietekmē. Piemēram, fiziskās slodzēs ietekmē pulsa frekvence paaugstinās, tapāt, kā mainot guļus pozīciju uz stāvus pozīciju. Šīm pārmaiņām ir svarīga nozīme arteriālā spiediena pašregulācijā. Asinsspiedienam paaugstinoties, sirdsdarbība reflektoriski palēninās un spiediens atgriežas atpakaļ normas robežās, bet asinsspiedienam pazeminoties, sirdsdarbība paātrinās un asinsspiediens tādējādi tiek normalizēts.

Autora komentārsAtvērt
Atlants