Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.02.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Likumdevējvara', 1.
  • Konspekts 'Likumdevējvara', 2.
  • Konspekts 'Likumdevējvara', 3.
  • Konspekts 'Likumdevējvara', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Tiesības vēlēt ir pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu. Savukārt Saeimā var ievēlēt katru pilntiesīgu Latvijas pilsoni, kurš vēlēšanu pirmā dienā ir sasniedzis divdesmit vienu gadu.
Darbs Saeimā norisinās prezidijā, frakcijās, komisijas un plenārsēdēs. Frakciju galvenais uzdevums saistība ar likumdevējvaru ir izstrādāt un iesniegt likumprojektu. Komisijās apspriež attiecīgas nozares likumprojektu pirms izskatīšanas plenārsēdē, kas palīdz sekmīgi pieņemt kompetentus lēmumus par likumprojektiem.Saeimas darba kārtību nosaka Saeimas Kārtības rullis - īpašs likums, kurā sīki aprakstīts, kā noris balsošana, likumprojektu iesniegšana un izskatīšana.

Secinājumi:
Likumdevējvara ir viena no 3 varas atzariem. Likumdošanas vara Latvijā saskaņā ar Satversmes 64. pantu pieder Saeimai un tautai. Saeima sastāv no 100 tautas vēlētiem pārstāvjiem – deputātiem. Deputātus ievēl vēlēšanās, kas ir vispārīgas,vienlīdzīgas, tiešas, aizklātas un proporcionālas. Tiesības vēlēt un tapt ievēlētiem ir pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem, ievērojot noteiktus vecuma cenzus. Būtiskākā un svarīgākā parlamenta kā likumdošanas varas nesēja funkcija ir vispārsaistošu priekšrakstu pieņemšana īpašas procedūras ietvaros.

Autora komentārsAtvērt
Atlants