Vērtējums:
Publicēts: 28.04.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 1.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 2.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 3.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 4.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 5.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 6.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 7.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 8.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 9.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 10.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 11.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 12.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 13.
  • Referāts 'PSRS pārvaldes aparāts pēc Otrā pasaules kara', 14.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Ieskats PSRS konstitūcijas vēsturē    4
  PSRS pārvaldes aparāts    7
  LPSR pārvaldes aparāts    10
  PSRS tiesa    11
  Nobeigums    13
  Izmantotās literatūras saraksts    14
Darba fragmentsAizvērt

Mana darba nosaukums ir Padomju Sociālistisko Republiku Savienības pārvaldes aparāts pēc II pasaules kara.
Galvēnais mans mērķis bija izpētīt PSRS Pamatlikumu – Konstitūciju, kur ir teikts par visam instancēm.
Kāpēc es izvēlēju tieši šo tēmu referatām? Man bija intreresānti, kas bija manas vecmātes jaunības laikā, jo viņa bija tik jauna kā es. Dažreiz mēs daudz ko zinām par to, kas bija simtiem gadu atpakaļ, bet nezinām, kas bija 60 gadu atpakaļ. Pēc daudzam kinofilmam cilvēkiem bija neliels priekštats par CK darbību, tiesam, bet vienkāršam cilvēkam visas organizācijas, kas pastāveja PSRS ir vienādās un nav nekādas atšķirības.
Bet es nolēmu izpētīt to, lai man butu ko stāstītu par PSRS pārvaldes organiem. Es jautāju savaj mātei – kāda organizācija bija pat augstākā PSRS laikā? Viņa sāka domāt un nosauca man ļoti daudz nosaukumu, no mātes teikta es neko nesaprotu, bet tikai pēctām es izlasīju PSRS Konstitūciju un visu saprotu.
XX gadsimtā Krievijas Imperiju sāka sukt par Padomju Krieviju, bet vēlāk par Padomju Sociālistisko Republiku Savienību. Tieši 1922.gada 30.decembrī tika parakstīti līgumi un pieņemts lēmums par Padomju Sociālistisko Republiku Savienības dibināšanu.
Agrāk, Krievijas Imperijā, jeb cāru Krievijā konstitūcijas nebija! Arī Krievijas pagaidu valdība nepieņema nekādu dokumentu, kas būtu līdzīgs kostitūcijai. Padomju Sociālistisko Republiku Savienības vēsturē konstitūciju (valsts pamatlikumu) mainīja 2 reizes: 1936.gadā un 1977.gadā. Padomju Sociālistisko Republiku Savienības kostitūcija balstījas uz Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas konstitūciju, kura tika pieņemta 1918.gada 10.jūlijā. Pēc Padomju Sociālistisko Republiku Savienības dibināšanas 1924.gada 31.janvārī pieņema PSRS kostitūciju, kuru arī saucā par Pamatlikumu.
Galvenais mans uzdevums ir uzzināt par Padomju Sociālistiskas Republikas Savienības valsts varas institūciju darbību un struktūru pēc II pasaules kara, tāpēc es sākšu ar konstitūciju, kūra bija pieņemta 1936.gada 5.decembrī. Jauno konstitūciju tauta nosauca par - Staļina konstitūciju. Komunisti apgalvoja, ka šī konstitūcija ir pat demokratīskakā pasaulē. Es varu pilnīgi apgalvot – jā, pēc būtības, tās bija patiešam lielā, stiprā un profesionālā konstitūcija. Bet, diemžēl skaisti rakstīta konstitūcija slēpa zem savas būtības ļoti lielu ļaunu Padomju Sociālistisko Republiku Savienības pilsoņiem.
Par iniciātoru, izmainīt konstitūciju, kļūva Komunistiskās Partijas Centrālā Komitēja. Grozījumus konstitūcijā apsprieža visi Savienības pārstavji, jo ar jaunas Padomju Sociālistisko Republiku Savienības konstitūciju, centrālizēti bija janomaina visa parēja likumdošana, ka arī kātrās Padomju valstis konstitūcijas bija janomaina!…

Autora komentārsAtvērt
Atlants