Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Likumdevējvaras politika Eiropas Savienībā: aktuālās problēmas', 1.
  • Konspekts 'Likumdevējvaras politika Eiropas Savienībā: aktuālās problēmas', 2.
  • Konspekts 'Likumdevējvaras politika Eiropas Savienībā: aktuālās problēmas', 3.
  • Konspekts 'Likumdevējvaras politika Eiropas Savienībā: aktuālās problēmas', 4.
  • Konspekts 'Likumdevējvaras politika Eiropas Savienībā: aktuālās problēmas', 5.
  • Konspekts 'Likumdevējvaras politika Eiropas Savienībā: aktuālās problēmas', 6.
  • Konspekts 'Likumdevējvaras politika Eiropas Savienībā: aktuālās problēmas', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Pārrunu kompitence tiek nodota sagatavošanas grupai, kuru uzdeums veikt pārrunas par detalizētiem jautājumiem, kas skar līguma nosacījumus. Sagatovošanas grupā ietilpst valsts vecakās amatperosonas. Tie ir dalībvalstu pārstāvji, kurus ret nomaina, jo tiem ir gan zināšanas, gan uzkrāta pieredze šajā darbības jomā. Viņu uzdevums līguma sagatvošanas periodā satikties parasti ik divas nedēļās, lai pārrunātu jaunumus, pavēstīt par valsts nostāju un ziņot par jebkurām izmaiņām un mēģināt tuvināt procesu nākamajam solim.
Līguma sastādīšanas procesu novērot un izveidot virzienus ir uzdots Ārlietu Ministriem. Tomēr ne vienmēr viņu darbība var tikt vērtēta, kā pozitīva, jo Ārlietu Ministriem nevar būt zināšanu jebkurā specifiskā jomā, arī to apmeklējums pārrunās ne vienmēr ir apmierinošs.
Pēdējais posms līguma izstrādē notiek Eiropas Padomes sanāksmēs, kur starpvalstu dalībnieki pārrunā aktuālās problēmas un faktorus, kas neļauj tuvoties līguam ratificēšanai. Šajās pārrunās galvenā ietekme ir dalībvalstu valdības galvām. Tomēr arī šīs ietekmīgās perosnas ne vienmēr spēj tuvināt līguam ratificēšanu noslēgumam,jo tieši šajā posmā valstis cenšas nepiekāpties un tapēc gad as, ka pārrunas ir bez rezultāta.
Tomēr, lai līgums kādreiz tiktu noslēgts ir noteukti termiņi, taču, ja tajos nav iespējams iekļauties sliktas pašorganizācijas dēļ, ir izveidota Padomes Prezidentūra. Tās kompitencē ir organizēt darbu sekmīgi, un cesnties panākt vienošanos valstu starpā. Padomes prezidentūra vada šīs konferenes.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants